% 100 Malt Bira denemesi. Endişeli bekleyiş, mutlu son!

Selamlar,
S05 Maya
Connoisseurs Muntons Pilsner
2 paket Açık Renk Şerbetçi Otlu Kuru Malt Özü
23 lt hazırladığım kiti 3 hafta kova beklettim.

Şişelemeden itibaren 12. Gün(bugün) soda şişesine yaptığım ilk testerı denedim.

İlk kitimde yaşadığım maya kokusu hiç yok ve köpük ve gazlanma gayet güzel. (Zeytin, zeytinyağı benzer bir koku aldım.)
Ancak ciddi bir acılık mevcut.
(Testerlar kovanın dibinde kalan kısımdan oluşturuldu)

Bu acılık minimum bekleme süresi olan 1 ayda azalır mı yoksa neyse o durumu mu söz konusu?

Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Bu acılığı şöyle tarif edebilirim. Kova mayasından ekmek yapmıştım, yoğun ve yüzü buran bir acı tat olmuştu, aynısı testerda da oluştu.

1 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim,
Evet ikisinide şerbetçi otlu kullanarak acılığı epey bir yukarıya çekmişim. %100 malt yapma hevesiyle tecrübesizlik bir araya geldi. Şerbetçiotunun acılığı bu kadar arttıracağını tahmin edememiştim.

Tek ümidim, testerlar kova sonu olduğu için kova tortusunun acılığı olduğundan yüksek gösterme ihtimali.

Deneme yapacak arkadaşlara referans olabilmesi için test sürecini burada paylaşmaya devam edeceğim.

1 Beğeni

Muhtemelen kova dibinde kalan maya tortusunun tester şişedeki yoğunluğudur.3 hafta 21 derecede şişe+1 hafta 4-6 derecede buzdolabı şeklinde bekletebilirseniz bence çok lezzetli bira içecekseniz sabrınızın sonunda :wink:

2 Beğeni

Valla yüreğime su serptiniz. Test ettiğimden beri forumu talan ediyorum.

Sabırlı olun ve önyargılı olmayın, belki bu yaptığınız kiti daha sonra yapacaklarınızdan daha çok beğeneceksiniz.Sık sık notlar alın ve kaydedin.En önemli nokta,ticari biralarla kıyaslama yapmayın. Tecrübe kazandıkça yorumlamaya ve kıyaslamaya zemin hazırlamış olacakasınız zaten

2 Beğeni

Ben hep böyle kuruyorum.
Şu ana kadar hiç şeker kullanmadım.
Tester harici şişe denediniz mi?
Bence normal şişe deneyin.
Bir de şişede 3.haftadan itibaren tadı daha iyi oturuyor.
Benim tecrübem bu yönde.
Şo suz maltla da yaptım. Muntons teneke lme kullandım.
Mangrove jack lme kullandım.
Biralar daha tatlımsı karakteri olmayan ve gazozumsu geldi bana.
Bence böyle biraz tüketin.
Damak bu tada alışınca şo suz birayı beğenmezsiniz daha da.
Benim öyle oldu.:blush:

Bilgi : conoiseurs u bende şo suz lme ile kurmuştum.
Güzeldi ama şo nun verdiği aroma ve ekşilik azdı.

1 Beğeni

Sadece soda şişesi ile test ettim. Haftaya normal şişe ile deneyeceğim. Tam 3 hafta olmuş olacak.

Şunu anladım, üst segment olmayan ticari biralar ile damak tadımda ciddi bir dejenerasyon oluşturmuşum. Belkide tam anlamıyla ilk defa Şerbetçi otunun tadını test ettim.

Haftaya yapacağım testte daha lezzetli bir bira içeceğime gözüm kesti, teşekkür ederim.

2 Beğeni

Türkiyede bize dayatılan biralara bakacak olursanız hangimizin damağı değişik bira tatları ile tanıştı ki?

2 Beğeni

21.gün değerlendirmem,

Endişeye mahal yok, lezzetli ve bol şerbetçiotlu bir kit oldu.

Acılık makul seviyelerde, sanırım bekledikçe biraz daha oturacak. Acılığın azalması için dme paketlerinden biri şosuz tercih edilebilir.

Fotoğraftanda anlaşılacağı gibi gazlanma ve köpük çok başarılı, gövde tatminkar. İçimde asit oranını beğendim. (Fotodaki rakip Efes Malt)

Tek takıldığım konu aroma yoğunluğu. Daha az olmasını istiyorum, ale fermantasyonda mümkün olur mu emin değilim.

Şişe sonunda ağızda bıraktığı meyvemsi aromalar dahada yoğunlaşıyor.

4 Beğeni

Son sorunuzun cevabına sahip değilim ama sanırım yaptığınız biradan memnun kalmışsınız.Karşısına ticari rakip dikmeden damağınızı geliştirmeye gayret edin.Elbet soruyu birileri cevaplar sizde bundan sonrakileri bu tavsiyeler eşliğinde yön veririsiniz. Afiyet olsun…

2 gönderi var olan bir konu içinde birleştirildi: Yeni Başlayanların Soruları