11 gunluk canadiam blonde ve biersol ekleme yardim

Arkadaslar coopers canadian blonde kitim suan kova 11. Gunde ve hava cikisi bitti ben bearsol eklemek istyorum ama nezaman ve nasil eklemem gerek yardimci olurmusunuz kac gunlukken siseleme yada kac gunlukken bearsol eklemem gerek ?

Öncelikle kovadan ölçüm alın ve FG nin 1.010 gr/cm3 ün altında olduğundan emin olun, eğer 1010 gr/cm3 ün altında ise Biersol ün yanında gelen damlalık yardımı ile hacminize uygun dozajda biersolü kovaya ekleyerek, sterilize ettiğiniz karıştırma çubuğu ile sıvının üst kısmından en fazla 10 cm içeri girecek şekilde orta şiddette karıştırıp 24-36 saat içerisinde kitini şişeleyin.

Arkadaşımızın dediği gibi yapabiliyorsan ölçüm yapıp önce fermantasyonun bitmiş olduğundan emin olmanız lazım, eğer bu imkanınız yok ise ben olsam 15. güne tamamlar sonra üzerinden yazdığı dozajda ekledikten sonra kovayı çökmüş dipteki maya ile bulandırmadan iyice karıştırıp en az iki tam gün bekledikten sonra şişelerdim. Eğer fermantasyon istenen sıcaklıklarda gerçekleşti ise ve lager maya da kullanmadıysanız 15 gün yeterli bir süre (ölçüm imkanınız yok ise).

1 Beğeni

Arkadaslar kitten cikan sari folyolu mayayi kullandim olcum sansim yok 15. Gunu bekleyip bearsolu ekleyip ustten yuzeysel karistirip 2 gun sora siselicem yanlis anlamadiysam

Bence Herhangi Bir Sıkıntı Olmaz Şişeleyin derim 15+2 gün yeterli olacaktır.

Doğru anlamışsınız Çağrı Bey, aynen öyle yapacaksınız.

Herkeze cok tesekur ederim