18 litre Oranje Bock ­čśş

Arkada┼člar Selamlar,

─░lk kitim olan PislnerÔÇÖi ba┼čar─▒yla ┼či┼čeledim ve gazlanmaya b─▒rakt─▒m. Akabinde de ikinci kitim Oranje BockÔÇÖ─▒ kurmaya ba┼člad─▒m.

┼×u anda f─▒t─▒ktan dolay─▒ aya─ča kalkamad─▒─č─▒mdan, k─▒z arkada┼č─▒m ne yaz─▒kki (├╝st├╝nde yazan rehberden yapsa daha iyi olcakt─▒ :cold_sweat: ) benim ona s├Âylemem ile kiti kurmaya ba┼člad─▒.

500 gr dark DMEÔÇÖyi so─čuk suda eritti. Daha sonra 2 litre kaynam─▒┼č sudada oranje bock kitini eritti. Her┼čey on numara giderken ben ┼čimdi t├╝m kar─▒┼č─▒mlar─▒ 18 litreye tamamla dedim :frowning: (kitin 12 litrelik oldu─čunu unuttum :frowning: ) . Hatta 15 litreye gelince koy daha koy diye devam ettirdim. Sonra hidrometre ile OG ├Âl├ž├╝m├╝ yapt─▒ haliyle 1030 ├ž─▒kt─▒. Bu kadar az OG ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒ g├Âr├╝nce ┼ča┼č─▒rd─▒m. Birden kafama dankkk diye d├╝┼čt├╝ bu 12 litrelik bir kit diyeÔÇŽ O anda tamamen ├ž├Âkt├╝m tabii. K─▒zd─▒m kendime bayaÔÇŽ Mayalamay─▒ yapt─▒rd─▒m kapatt─▒rd─▒m a─čz─▒n─▒ koydum fermentasyon dolab─▒maÔÇŽ

┼×imdi bu averelli─čim bana neye m├ól olur?.. Gitti mi bira?.. ├ľnerilenden 1.5 kat fazla su koydum. Su gibi mi olur? Accc─▒k ta olsa biradan aroma alamaz m─▒y─▒m? Daha ├Ânce Oranje Bock kuran arkada┼člardan yorum alabilir miyim?

Moralim ├žok bozuk :triumph: :weary: :sob: :sob: :sob: :sob:

K├Ât├╝ olmu┼č :confused: Ben olsam bir kit daha al─▒r ├╝st├╝ne eklerdim ama ne sonu├ž verir bilemem :slight_smile: daha tecr├╝beli olan arkada┼člar yard─▒mc─▒ olabilir.

Bir kit daha ekleyip 24 litreye tamamlasan─▒z nas─▒l olur

Mayalanmay─▒ ba┼člatt─▒m :cold_sweat: nas─▒l olur bilmem kiÔÇŽ

Bana olabilir gibi geliyor ekstra mayay─▒ da ilave ederseniz kald─▒r─▒r bence

4 civar─▒ alkoll├╝ ve Bock g├Âvdesinden uzak bir bira olacakt─▒r bence. Risk almak yada buna raz─▒ olmak zor karar.
Ben buna raz─▒ olurdun, icilecek tadi hic de fena olmayan bir biraniz olacak en nihayetinde. Ama zor karar.

1 Be─čeni

┼×imdi kiti s├Âylesem yar─▒n kargoya verilir Per┼čembe de elimde olur. O g├╝n 6 litrede 500 gram DME ve kiti eritsem de o anda 18 litrelik ┼č─▒ram fermentasyonun en deli zamanlar─▒n─▒ ya┼č─▒yor olurÔÇŽ Bu deli fermentasyon an─▒nda damacanadan tekrar kovaya sifon ile aktarmak uygun olur mu ?

Bu konuda karar vermek i├žin deneyimli arkada┼člardan fikir almak l├óz─▒m.
Sen ne yapard─▒n derseniz ben aynen yapard─▒m 1030 og ile yetinmezdim ama karar konusunda farkl─▒ yorumlar─▒ almak g├╝zel olurdu.

Hocam bu ┼čerbet├ži otlu dme lerden al─▒p 1 litre 15 dk kaynam─▒┼č suda eritin. Sogutup kovaya ekleyin. OG yi ka├ž g├Ârmek istiyorsaniz ona g├Âre ayarlay─▒n. Hi├žbir┼čey olmaz rahat olun

┼ču an mayalanm─▒┼č ┼č─▒ra 19 litrelik damacanada oldu─ču i├žin ├╝zerine ekleyemem :disappointed_relieved:

Mayalanman─▒n ikinci g├╝n├╝nde kovaya uzun sifonla aktarma yapsamÔÇŽ Krausen tabakas─▒n─▒ bozaca─č─▒m i├žin s─▒k─▒nt─▒ olur mu? Olmazsa ikinci kit ile 24 littreye tamamlamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorumÔÇŽ

19 lt damacana da 18 lt hacmi nas─▒l mayaladiniz? 1 lt hava bo┼člu─ču var. Bunun k├Âp├╝─č├╝ hava kilidi nden akar, rezil olur.

Otomatik sifon varsa bahsetti─čim 1-2 lt lik ┼č─▒ranin dibine ( bak─▒n ├╝zerine demedim) 30 lt kovaya sifonlayabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken hortum ucu s├╝rekli dipte kalarak oksijen almamal─▒.

Evet hocam :disappointed_relieved: ilk kitim o kadar ba┼čar─▒l─▒ ge├žmesine ra─čmen bu ikinci kitte ├žok b├╝y├╝k fiyasko oldu.

Dedi─čim gibi a─čr─▒dan dolay─▒ aya─ča kalkam─▒yorum. K─▒z arkada┼č─▒mdan rica ettim o yapt─▒ÔÇŽ T├╝m kar─▒┼č─▒mlar─▒ erittikten sonra damacanaya ald─▒rd─▒m (ald─▒rma an─▒nda 5 litre filand─▒). Nerden estiyse damacanay─▒ da damacan─▒n omuzuna kadar su ile doldurttum (bu aralar ├žok damacana da brewing videolar─▒ izliyorumÔÇŽ orda hep damacanay─▒ omuzuna kadar doldurun diyor ya kafa birden oraya gitti san─▒r─▒m). Sonra olay─▒n fark─▒na var─▒nca ├žok k─▒zd─▒m kendi kendime o k─▒zg─▒nl─▒kla mayas─▒n─▒ att─▒rd─▒m kapatt─▒rd─▒m hava kilidiniÔÇŽ

┼×imdi sabah bakt─▒m ├╝zerinde bi krausen (k├Âp├╝k) tabakas─▒ olu┼čmu┼č, h─▒zl─▒ bir ┼čekilde hava ├ž─▒k─▒┼č─▒ oluyor. Yani tekrar sormak isterimÔÇŽ Bu krausen tabakas─▒n─▒ bozup fermentasyonu ba┼člam─▒┼č ┼č─▒ray─▒ tekrar kovaya almak ve ├╝zerine 6 litrelik ikinci kiti eklemek ne kadar mant─▒kl─▒? :sweat:

─░kinci fermentasyon yap─▒yor gibi d├╝┼č├╝n├╝n. Krausen bozulunca fermentasyon devam etmez diye bir┼čey yok. Ama hala endi┼čeliyseniz oldu─ču gibi devam edin. Ta┼čmalar olur. Onun i├žinde t─▒paya bir akvaryum hortumu sokup hortum ucunu suya dald─▒rabilirsin.

O zaman @Zgrp arkada┼č─▒n dedi─či gibi ikinci bir kit al─▒p o ikinci kiti 6 litre kovada haz─▒rlad─▒ktan sonra 18 litrelik fazla sulu ┼č─▒ray─▒ damacadan kovaya aktarsam ve 6 litrelik ikinci kitle kar─▒┼čt─▒rsam (temizlik olay─▒na triple ├Âzen g├Âstererek) bir s─▒k─▒nt─▒ olmayaca─č─▒n─▒ s├Âyleyebilir miyiz?

Bence hi├ž de o kadar k├Ât├╝ bira olmayacakt─▒r. Biraz efes dark k─▒vam─▒nda olur sadece. Alkol oran─▒ d├╝┼č├╝k olur. Yumu┼čak bir bira olacak. Ancak i├žilmeyecek kadar da k├Ât├╝ olaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum. Ben olsam dark DME veya normal DME katard─▒m. ─░kinci kiti katmak istendi─či sonucu vermeyebilir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum, ya da illa ikinci kiti katacaksan─▒z iyice ├žalkalay─▒n. Yoksa her ┼či┼čede farkl─▒ yo─čunluklarla kar┼č─▒la┼čma ┼čans─▒n─▒z var.

Fermantasyonun takribi 10. Gununden sonra kovaya aktarin, 1 adet dark dme + bugday veya light dme (karar sizin) ekleyin 2. Fermantasyona baslayin. Sanitasyona onem gosterdiginiz surece bir sikinti olmayacaktir fakat ikinci fermantasyonun berraklik avantajindan yararlanamayacaksiniz. :slight_smile:

1.5 kg kit
500 gr dme
18 litrede og 1040 civar─▒ ├ž─▒kmas─▒ laz─▒mÔÇŽ

1030 ├žok d├╝┼č├╝k ├ž─▒km─▒┼čÔÇŽ

Herkese yorumlar─▒ndan dolay─▒ te┼čekk├╝r ederim. ┼×imdilik hi├žbir┼čey yapmamaya karar verdim. 3-4 hafta sonra tad sonucunu buraya yazar─▒m. 19 litreye 18 litre ├žok sorun olmad─▒. Ama bana iyi bir ders oldu. ┼×imdi bir stout kurucam kovaya. Onu ne olur ne olmaz diye 21-22 litre kurmay─▒ planl─▒yorum :smile: S├╝tten a─čz─▒ yanan yo─čurdu ├╝fleyerek hesab─▒ÔÇŽ

Herkese Selamlar,

Yukar─▒da yapt─▒─č─▒m yanl─▒┼č sonucu olu┼čan biran─▒n tad─▒m notlar─▒n─▒ payla┼čmak istedim.

┼×i┼čelemeden 3g├╝n once dr oetkerin vanilya s─▒v─▒lar─▒n─▒ kulland─▒m a┼ča─č─▒daki resimdeki gibi. ─░├žinden 4 t├╝p├ž├╝k ├ž─▒k─▒yor 4├╝n├╝de boca ettim bidona :slight_smile:

Do─čru bir karar oldu bu benim i├žin. ├ç├╝nk├╝ biran─▒n tad─▒ ├žok az anla┼č─▒l─▒yordu :cry: genel olarak bask─▒n olan vanilyayd─▒ ki bu da biray─▒ i├žilebilir yapt─▒. Bir ka├ž i┼čimde yard─▒mc─▒ olduklar─▒ i├žin arkada┼člara bir kasa bira s├Âz├╝m vard─▒. Ben ├ž─▒kan t├╝m biralar─▒ arkada┼člara verdim. Birlikte bir gecede afiyetle i├žtik. 6 Ki┼čilik grupta sadece biri be─čenmedi, di─čerleri 4er 5er i├žtiler. Neyse genel olarak yorumlar─▒m:

Vanilyay─▒ fazla ka├ž─▒rm─▒┼č─▒m. ─░lk bir iki ┼či┼čede ├žok g├╝zel tad b─▒rak─▒yor a─č─▒zda ama sonra bay─▒yor. Uzun bir sure vanilyal─▒ bir┼čey yemek istemiyorum. :smiley: K├Âp├╝─č├╝ gayet yerindeydi ve barda─č─▒n sonuna kadar e┼čiik ediyordu buna ┼ča┼č─▒rd─▒m. Suyu, kitin olmas─▒ gereken hacmine gore %50 fazla ka├ž─▒rmama ragmen rengi gayet siyaht─▒. Bir stout siyahl─▒─č─▒nda de─čil ama k─▒z─▒lda de─čil. Yani anlayaca─č─▒n─▒z e─čer 12 litrelik kite 6 litre fazladan su ka├ž─▒r─▒p 18 litre kurarsan─▒z :stuck_out_tongue: (kimsenin yapaca─č─▒n─▒da zannetmiyorum) biraz sulu, az aromal─▒ fakat i├žilebilir bir biran─▒z oluyor :slight_smile: Oranje Bock kitini de tekrar do─čru bir ┼čekilde kurmak farz oldu. ├çok merak etti─čim bir bira kendisi.

2 Be─čeni

Oranje BockÔÇÖa ihanet etmi┼čsiniz. :slight_smile:
Vanilya falan uzak durun.
─░lla aroma istiyorsan─▒z bence ┼čerbet├žiotu ile bir┼čeyler yap─▒labilir veya ekstra dark DME falan kullan─▒larak.
Bir kez daha kurun kesinlikle.