19lt damacanada 2.fermentasyon

Merhabalar,

19 lt’lik pet su damacanalardan 2 adedi 2.fermentasyon için kullanacağım. İlk fermentasyon için 19lt’ye maksimum 16 lt kurulması tavsiye veriliyor. Sonuçta asıl gaz çıkışı ve krausen üremesi ilk fermentasyonda gerçekleşiyor.

Ben bugün ilk 2.fermentasyonumu gerçekleştirmek üzere 19lt damacanaya sifonlama yaptım. Damacananın boyun kısmına doğru daraldığı kısmın az üzerine kadar da doldurdum. Sanıyorum 17,5-18 lt’ye denk gelir.

Var mıdır bir sakıncası? Sizce dry hop yaptığım zaman biraz hareketlendiğinde taşmaya sebebiyet verir mi bu kadar doldurmuş olmam?

Teşekkürler

Sıkıntı olmaz, hatta 2. fermantasyon için ağzına kadar doldurmak daha iyi çünkü co2 oluşumu az üstte kalan boşluktan dolayı oksidasyon olabildiği söyleniyor. Ayrıca neden 2. fermantasyon yapmak istediniz, aromalandırmak için bölmek dışında çok da gerekli değil aslında.

1 Beğeni

Teşekkürler Mert… 2.fermentasyonun çok da gerekli olmadığının farkındayım… Normalde yaptığım 2 hafta kova + 1-2 hafta şişe yerine bu sefer kovada daha uzun bırakmak istiyorum biramı çünkü şişede durmuyor :wink:

Tortu üzerinde uzun süreler durunca tatta bozulmalar oluyor, 2.fermentasyon berraklık sağlıyor v.s. gibi birçok okuduğum post üzerine ben de denemek istedim. Hem böylelikle eldeki şişeleri daha idareli kullanabileceğim. Biralarım da olgunlaşmak için daha çok zamana sahip olacaklar… :slight_smile: