2/3 litrelik sıvı ölçüm kabı nerden bulurum?

Selamlar,

Kaliteli bir sıvı ölçüm kabı almak istiyorum. Tariflerde 2 ya da 3 lt sıvı kullandığımız durumlar var. Piyasada da 1lt üzeri alternatif pek göremedim. Paslanmaz çelik kaplar var ve fiyatları 100TL üzeri. Ölçek için o kadar ödemeyi planlamıyorum.

Var mıdır bildiğiniz kaliteli ve daha hesaplı alternatifler?

Teşekkürler,
h

2-3 litrelik tarifler dediğiniz all grain mi? Neden böyle bir olcum kabı ariyorsunuz anlamadım doğrusu. …

Ölçü çizgisi olan plastik sürahiler aklıma geldi bi anda hem ucuz

Kolaylık açısından en az 2lt ölçebileni arıyorum. 2 neden sayayım mesela:

• Butikbira kılavuzunda 10.adım: 2 litre kaynar su hazırlayın
  • Wort’un 3 litresini (mayalama öncesinde) bir tencereye alıp şerbetçiotunu içinde kaynatın

Bu gibi durumlarda 500 ml ya da 1 lt ölçebilen kaplarla uğraşmak istemiyorum… Çok şey istediğimi de düşünmüyorum açıkçası… Güzide memleketimde 2lt/3lt ölçüm kabı bulabilmek lüks olmamalı diye düşünüyorum…

Çok şey istemiyorsunuz tabi ama pahalı istekleriniz var :grinning: anladığım kadariya birkaç olcum yerine tek seferde ölçüp koymak istiyorsunuz. Ama bunun için oyle bir yatırıma gerek yok bence .

Ucuz plastik sürahiler var ölçek çizgili ama mutlaka ölçeklerinin doğruluğunu kontrol edin. İlk iki partimde kullandığım ölçekli maşrapamın (bir milyoncudan iki liraya almıştım) %20 eksik ölçtüğünü üzülerek farketmiştim.

1 Beğeni

mutfak tartısı kullanılabilir. litre de ölçüyor dijitaller

Crate&Barrel’dan aldığım 1 lt’lik cam ölçü kabını kullanıyorum. Aynısının 2lt’liği olsaydı tercihim o olacaktı ama yok maalesef…

Mutfak tartısının kullanmak da güzel fikirmiş…Herhangi bir geniş kabı ölçü kabı gibi kullanmak mümkün olur böylece… 0.5, 1 ve 2 lt’ye denk gelen yerlere de birer işaret atılırsa olur size ev yapımı ölçü kabı :slight_smile:

Ben A101 den 15 tl ye mikser kabı almıştım . Mikser kabı diye aldım ama hem lt hem tuz hem de şeker ölçeği var. Bira Zeytin turşu tarhana bilumum ev yapımı işlerde kullandık.

1 Beğeni