2. Kit önerisi rica ediyorum

Arkdaşlar Brewmaker pilsner kitimi geçen hafta şişeledim, 2. kit için arayışa başladım ama emin olamadım buğday birası düşünmüştüm fakat buğday birasının şişeleme süresinin baya uzun olduğunu okudum. Var mıdır sizin önereceğiniz bir kit 2. kit için ?

Tavsiyem 2 kiti oranje bock olarak kurmanız 24 lt olarak şu ana kadar en çok beğendiğim ve en çok beğenilen kitim tabiki koyu biraları sevip sevmediğinizde önemli gerçi ben çok sevmiyordum ön yargılıydım bu konuda ama yaptıktan sonra iyiki kurmuşum diyorum

1 Beğeni

Muntons buğday deneyebilirsin ben çok memnunum 13. Günde içmeye başladım. 7 gün Kova 6 gün şişe 4 saat soğutma harika bir ürün oldu.

Muntons buğday kiti 1kg buğday dme w06 maya 20 derecede fermente ettim 23lt ye tamamladım.

1 Beğeni

hocam nasıl başardınız bunu :slight_smile: çok kısa sürede içmeye başlamışsınız… ? Benim okuduklarıma göre çok uzun şişede bekleme süresi istiyor buğday kitleri…

1 Beğeni

Aslında çok geç olgunlaşan bi bira değil buğday, belçika biraları daha geç olgunlaşıyo. 1-2 hafta sonra içmeye başlamak mümkün ama 1 ay sonra tam oturuyo tadı. Hoşunuza giden türde bira yapmanızı tavsiye ederim ben, herkesin damak zevki farklı sonuçta.

Ben söylenenlere pek kulak asmıyorum. Ürünün üreticisi de 6 gün Kova 7 gün şişe diyor. Hiç beklemeden bu seti kurun. :slight_smile:

5 Beğeni

Bu cevabınızı aldığıma sevindim WB-06 BUĞDAY BİRA MAYASI ve 1 kg BUĞDAY KURU MALT ÖZÜ ile buğday kitini kuracağım, sonrasında fıçı da stout istiyorum… :slight_smile:

1 Beğeni

Bravo Kadir Bey. Daha yüksek sesle sık sık söylemek lazım bunları.

3 Beğeni

Bekledikçe tadı kötüleşti net bilgi. Muz karanfil aromaları uctu gitti. Hiç beklemeyin hemen için bu seti

2 Beğeni

selamlar kadir hocam, acaba 7.gün ölçüm yaparak mı şişelediniz ürünü ? bende brewmaker pilsner kurdum, ölçüm yaparak mı olduğunu anlıyorsunuz ?

Hayır ölçmedim. Ancak son yaptığım biram muntons stout, 2 paket dark dme ve us05 maya ile kurdum ve ölçtüm 11 günde 1010 a düştü… us05 ile kurulan stout geç olgunlasiyor 1 haftalık şişeler pek lezzetli olmadı 3 üncü haftadan sonra güzelleşti. Anlatmak istediğim kitten ziyade mayalar çok farkettiriyor. Standart maya ve tarifi kullanacaksanız 1 hafta Kova 1 hafta şişe yeterli.

2 Beğeni

Yeni olduğum için kitten çıkan maya ve 1 kg şeker ile kurdum bugün 4. gün, aynı kiti 2. defa kuracağım(brewmaker pilsner) malzemeler elimde,ekstra olarak forumda 2 adet Açık Renk Şerbetçi Otlu Kuru Malt Özü ve US-05 Ale Bira Mayası ile kurmamı tavsiye ettiler, onları alacağım pek bilgim ve tecrübem olmadığı için ne yapacağımı araştırıyorum bende :slight_smile: bu kitlerden sonra sırayla diğer çeşitlere geçeceğim. Pilsner kurmuyorsunuz sanırım

Edit:us-05 maya ve 2 adet şerbetçioğlu dme aldım,2.kitimi bu şekilde kuracağım

1 Beğeni

Selamlar. Bende ayni durumdayim. İkinci kitim icin oneri ariyorum. Aslinda seker eklemeden kurabilecegim bir pilsner tarifine ihtiyacim var. Tecrubeli arkadaslardan kışlık ama kolay icimli bir %100 malt tarifi pek bir makbule geçer.

bock kiti öneririm. daha sonra stout ve porter a geçin.

1 Beğeni

Bock kiti ile acik renkli sıvı malt ozu kullansam şeker ilavesiz %100 malt olurmu. Kit koyu renk bir bira sıvı malt ozu yerine koyu renk kuru malt ozumu tavsiye edersiniz?

bock da genelde koyu renk kullanılıyor açık değil.

1 Beğeni

olmaz diye bir şey yok. ama hiç denemedim. bock koyu bir bira renk olarak. orjinali fazla bozmamak lazım

1 Beğeni

Libertine Black Ale veya Brooklyn Black Chocolate Stout lezzetine benzer bir kit arıyorum. Ne tavsiye edersiniz?

selamlar,
üstad tam formül yazarmısın.
şeker, malt vs

bana da bi tavsiye bi tarif verseniz…

1-açık altın sarısı bi renk istiyorum
2-içimi kolay olsun,acı olmasın mümkünse
3-5 ve üzeri alkol oranı tercihimdir
4-22-23 derecelerde mayalanabilsin