2.kitim export pilsner berrakligi

Arkadaslar ilk kitim bock du ve gayet memnun kaldim ikinci kit olarak export pilsner aldim ve berraklik konusunda kararsiz kaldim bulanik bir rengi var ise jelatin kullanmayi dusunuyorum . Bu kiti yapan arkadaslar varsa yorumlarinizi ve yaptiginiz export pilsner fotograflarinizi esirgemezseniz sevinirim

Bence ev biracılığı standartlarına göre berraklığı gayet iyi, beklettikçe dahada berraklaşmakta.

Jelatin kullanmayi onerirmisiniz?

Jelatin kullanmak hakkında bir fikrim yok, hiç denemedim ve muhtemelen denemeyeceğim fakat söylemek istediğim, jelatin gerektirecek kadar bir bulanıklığı olmadığı.
Akşam örnek fotoğraf atarım.

12 gün kovada 15 gündür şişede bekleyen bekleyen Pilsner kitten dün akşam 2 adet içtim gayet berraktı bira. Şişeledikten sonra şişeleri kıpırdatmamak sanırsam berraklaşma için önemli. Şişeyi bardağa koyarken dikkatli koymak ve dipteki tortuya yakın olan 1 cm kısmı bardağa dökmemekte önemli.

Özellikle hergün ters düz ettiğim bir şişe var unutmazsam açtığım zaman aradaki farkı gösterecek bi foto koyarım.

1 Beğeni

Fotograflari bekliyorum cok tesekkur ederim :blush:

Benimde şişede yaklaşık birinci ayını dolduran exportpilsenerim var ve oldukça berrak çok memnunum. Bana kalırsa ayrı bir işleme gerek yok.

1 Beğeni

Kiti bilmem lakin tam tahıldan yaptığım son parti birama jelatin koydum ve muhteşem bir sonuç aldım. bu tamamen zevk meselesi, ben tadı kadar görüntüsüne de takıntılıyım. ama jelatin de koysanız şişe dibi önemli :smile:

1 Beğeni

Selamlar,
Jelatin ilavesinin, şişede gazlanma sürecine olumsuz bir etkisini gördünüz mü?

1 Beğeni

Hayır kesinlikle görmedim. Akşam birayı açıcam açtığımda fotoğraflarını koyarım…

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Jelatin ilavesi ile ilgili detay paylaşabilirseniz ayrıca sevinirim.

1 Beğeni
  1. fermantasyonun sonuna doğru şişelemeden 2 gün önce 10 litre için 1 yemek kaşığı jelatini kaynamış ve ılıtılmış suda eritip direk fermantasyon kovasının içine boşalttım ve biraz çalkaladım. hepsi bu. forumda aratırsanız zaten bu konuyla ilgili yazılar da mevcut…
2 Beğeni

Fotografi bekliyorum :blush:

aslında çok daha berrak fakat karanlikta cektigimden dolayı çok iyi çıkmadı yarın gün ışığında çeker tekrar koyarım.

Bende ilk kitimi pilsner olarak kurmuştum, baştaki bulanıklık şişelemeden sonra bekledikçe berraklığa dönüşüyor. Fermantasyon sonrası 1 hafta oda sıcaklığı 2 gün buzdolabında beklettiğim de gayet güzel berraklık sağladım.

Bulanık çekmesem daha iyi olacaktı ama =/

Bu arada ben 750/360 şekerden 2 adet ile şişeledim, ilk açılış pıslaması ve ilk köpürme iyi ama çabuk geçip asidi pilsnerde olması gerektiği gibi değil.
Şahsi kanaatimce 2 adet 1000/360 daha iyi sonuç verir.

Dun aksam kurdum kitimi oda sickligi 16 dereceydi sabah hava kilidindeki fazla suyu atmis yani basinc var ama hava cikisi goremedim sizce problem var mi

16 derece düşük bir sıcaklık, tavsiyem 20-21 civarlarında tutmaya çalışın.
Öncesinde hava kaçağı mı var diye kapağı, hava kilidinin contasının etrafını ve musluk çevresini kontrol edin.

Hicbir hava kacagi yok dusuk derecede mayalanma uzun mu surer