2. kitim Muntons Lager deneyimi

Muntons Lager kitini Muntons bira güçlendirici ile kit mayasını kullanarak kurdum. Kova sürekli 18-22 derece arasındaydı, 2.5 hafta sonunda FG:1010’a sabitlendiğinde şişeledim. 3 haftadan fazla 18-25 derece arasında kutuda, 1 hafta buzdolabında bekledi.

Bir önceki kurulumumda asitlik ve alkol seviyesini çok beğenmemiştim ama bu kez tam istediğim gibi bir bira oldu. İçerken bitecek diye üzülüyorum. Herşeyiyle harika, tavsiye ederim.

1 Like

afiyet olsun. bende yeni başladım bira yapmaya. ikinci kitim export pilsener şuan tadım için bekliyorum. 3.kitimde sanırım lager olucak. başlangıç kiti ile bunun arasında tad farkı nasıldır.

Teşekkürler. Başlangıç kitindeki Muntons Pilsner i şeker ile değil de Medium Kuru Malt özü ile yapmıştım. Çok dolgun bir tadı ve rengi vardı ancak kit mayası sanırım tüm maltı tüketemediği için FG değerim 1020’den aşağıya inmemişti, bu yüzden alkol seviyesi düşük yoğun bir bira olmuştu.

Lager birayı zaten tercih ederim ama bu kurulum çok daha keyifli geldi bana. İlk kitim şurup gibi bu ise dengeli geldi bana. Hafif kekremsi dolgun bira seviyorsanız hoşunuza gidecektir.

Selam ilk başlangıç kitimi sıvı malt ile şeker kullanmadan yeni şişeledim. Kovadan yarım çay bardağı içtim tadı ve kokusu çok hoşuma gitti. 2. Kurulum için kafam karıştı secemiyorum. Lager için daha düşük dereceler gerekmiyor mu. Export pilseneri şekerlemi maltla mı kurdunuz. Riske girmeyip pilsener devam mı etsem. Export pilsenerin başlangıç kitinden tad olarak farkı nasıldı.

Merhaba;

Export Pilsner kurmadım. Ben de kit ile gelen Pilsneri kuru malt özü ile kurmuştum.

Lager kurulumu için 18-22 arası yeterli oldu benim denememde. Tadı ve dolgunluğu çok iyiydi. İsterseniz Lager de deneyip siz karar verin hangisine devam edeceğinize.

Şimdiden kolay gelsin.