3. Kit için öneri istiyorum

Arkdaşlar öneriler için konu açmak ne kadar doğru bilemiyorum fakat sormadan edemedim, Bugün Buğday kitim için şişeleri temizledim ve yarın dolum yapacağım, Ölçüm için aldığım örneğin tadına baktığımda karanfil, ekşi,acı tadları daha çok hissettirmiş.3.kitim için öneri istiyorum ve acılığı çok olmayan, ağızda tatlı aromalar veren bir kit kurmak istiyorum. Smugglers Special Ale düşünüyorum ama başka önerisi olan var mıdır ?

Ben de o tarz biralari seven biri olarak
Bock 20lt 1 dark dme + 1 bugday dme kurmani tavsiye ederim, tekrar tekrar kuracağım bi kit oldu.

1 Beğeni

Smugglersı haftasonu şişeledim, henüz olgunlaşmış halinin tadına bakma fırsatım olmadı. Taze biranın tadından yorum yapacak olursam efsane olacak gibi gözüküyor. O sıcak ve gazsız hali bile böyleyse olgunlaşmış halini düşünemiyorum. Daha şişeleyeli 2 gün olmasına rağmen buzdolabına atıp tadına bakasım var. Tavsiye ederim.

2 Beğeni

Siyah biralara bi kanım kaynamadı daha çok amber, kehribar renklerinde biralar tercih ediyorum sanırım… Ama denemek lazım tabi ki

Smugglers ben de tavsiye ederim. (Stokta son bir tane kalmadıysa :stuck_out_tongue:) Tarifinize de uyuyor.

Şimdiye kadar 4 kit kurdum. Sırasıyla Brewmaker pilsner, buğday, wherry ve bock. Ben de denemelerime devam ediyorum ama elimin altında da sürekli bir pilsner bulunsun istiyorum. Ne yapsam acaba ikinci kovayı mı alsam diyorum. Bu sefer de fazla kaptırmak da istemiyorum:) Ucuza kaçalım derken sürekli para verir olduk kitlere. Her akşam içmeyi saymıyorum bile:) Olsun sırada sanırım NZ pale ale ya da ruby porter olacak.

Yaklaşan soğukları da dikkate alarak Wherry tam aradığınız kit olabilir. :slight_smile:

Ben kış için Irish Stout ve bol aromalı sert IPA planlıyorum.
Oranje Bock’ı tabi ki sonuna kadar tavsiye ederim.