33cc lik şişe hakkında

(cenk) #1

Merhaba,

Evde yeterince 50cc lik şişe mevcut ama bazı zamanlar özellikle stout gibi siyah biralarda 1 şişeyi bitiresim bile gelmiyor, o zamanlar için acaba 33cc lik şişe mi aldam diyorum, sizler nereden temin ettiniz acaba? Yorumlarınızı alabilir miyim?

(Emre Şahin) #2

Bu işe başlamadan önce baya uzun bir süre burayı takip ettim , bu takip süresince de içtiğim ticari biraları biriktirmeye karar verdim.O aralara Samuel Adams’a merak sarmıştım ,şişelerde 35cc lik olduğu için ilk 1-2 kitim de bu şişeleri kullandım.Ama baktım bu şişeler beni çok yormaya başladı,şu an 50cc lik kullanıyorum

(evbiracısı) #3

(ali can) #4

Ben de IPA için durumdayım.

Barlarda bulunabileceği söyleniyor.

(Durul Güven) #5

Bizim tadımda irish stoutu Zek Hoca soda şişelerine yapmıştı,çok da güzel olmuştu,haa ben yapmam çünkü o kdr uğraşamam ama yapılsa hoş oluyor👍

(Vural) #6

Merhaba arkadaslar butikbiradan 33 luk long neck siselerden almistim bugun tam siselemeye gecmek istedim. Ancak 33 luk siselere kapagin oturmadigini yine butikbiradan onceden satin aldigim kapak kapatici aletin ise yaramadığını gordum. Ayni aletle 50 lik ticari biralardan kalma siseleri sorunsuzca kapatabiliyorken long neck 33 luk siselerini kapatamiyorum. Bu konuda tecrubesiz de degilim 6. Kitim bu yaptigim. Bu tarz bir sorunla karsilasan oldu mu. Siseler hatali uretim olabilir mi?

(mehmet ) #7

kapaklayıcının içindeki, kapağın içine girdiği silindir dönüyor. sıkıştırınca düzeliyor. sorun bu olabilir.

(Vural) #8

Oneriniz icin tesekkurler mehmet bey. Ancak silindir sabit gorunuyor. Bir de 50 lik siseleri sorunsuz kapatabiliyorum. Herhangi bir mekanik sorun da goreniyorum alette.

(mehmet ) #9

kolay bir çözüm olurdu. neyse, şişe ağzında, kapağın sıkıştığı boğumun altında yaklaşık 1cm altında daha geniş bir boğum varsa standart şişelerdir sanıyorum. zaten 50cc’lik şişe ve 33’lük şişe ağızları aynı değil mi?