33cc lik şişe hakkında

Merhaba,

Evde yeterince 50cc lik şişe mevcut ama bazı zamanlar özellikle stout gibi siyah biralarda 1 şişeyi bitiresim bile gelmiyor, o zamanlar için acaba 33cc lik şişe mi aldam diyorum, sizler nereden temin ettiniz acaba? Yorumlarınızı alabilir miyim?

Bu işe başlamadan önce baya uzun bir süre burayı takip ettim , bu takip süresince de içtiğim ticari biraları biriktirmeye karar verdim.O aralara Samuel Adams’a merak sarmıştım ,şişelerde 35cc lik olduğu için ilk 1-2 kitim de bu şişeleri kullandım.Ama baktım bu şişeler beni çok yormaya başladı,şu an 50cc lik kullanıyorum

Ben de IPA için durumdayım.

Barlarda bulunabileceği söyleniyor.

Bizim tadımda irish stoutu Zek Hoca soda şişelerine yapmıştı,çok da güzel olmuştu,haa ben yapmam çünkü o kdr uğraşamam ama yapılsa hoş oluyor👍

Merhaba arkadaslar butikbiradan 33 luk long neck siselerden almistim bugun tam siselemeye gecmek istedim. Ancak 33 luk siselere kapagin oturmadigini yine butikbiradan onceden satin aldigim kapak kapatici aletin ise yaramadığını gordum. Ayni aletle 50 lik ticari biralardan kalma siseleri sorunsuzca kapatabiliyorken long neck 33 luk siselerini kapatamiyorum. Bu konuda tecrubesiz de degilim 6. Kitim bu yaptigim. Bu tarz bir sorunla karsilasan oldu mu. Siseler hatali uretim olabilir mi?

kapaklayıcının içindeki, kapağın içine girdiği silindir dönüyor. sıkıştırınca düzeliyor. sorun bu olabilir.

Oneriniz icin tesekkurler mehmet bey. Ancak silindir sabit gorunuyor. Bir de 50 lik siseleri sorunsuz kapatabiliyorum. Herhangi bir mekanik sorun da goreniyorum alette.

kolay bir çözüm olurdu. neyse, şişe ağzında, kapağın sıkıştığı boğumun altında yaklaşık 1cm altında daha geniş bir boğum varsa standart şişelerdir sanıyorum. zaten 50cc’lik şişe ve 33’lük şişe ağızları aynı değil mi?

Merhabalar

Sitede satılan 33’lük şişelerin açıklamasında 50’lik kaiser şişelere göre daha dayanıksız olduğu yazıyor. Bu şişeleri alsam pilsner, lager veya mexican cerveza gibi gazı bol kitler için kullansam sıkıntı olur mu? Misafirlere ikram etmek için büyük şişe kullanmak istemiyorum. Beğeneni var beğenmeyeni var sonuçta.

Biriktirdiğim Leffe şişelerini yüksek alkollü bazı belçika ve tadına doyamadığım aust. pale ale ve amber ale de kullanıyorum. :+1:
Tuborg’un yeni serileri var ama şişeleri çok ağır. :woman_shrugging:
Başka yabancı bir iki msrka var ara sıra patlatıp şişeleri biriktiriyorum. Butik biradan long neck şimdiye kadar almadım.

BB’de satılan 330 ml Long Neck şişelere 5 gün önce Stout doldurdum ve kapakladım, bakayım uzun vadede ne olacak.

Merhaba,
İlk kitimi kurarken bu sorun ile karşılaşmıştım.
33cl long neck şişeler genelde tek kullanımlık oluyor. Bundan mıdır bilmem kapağın oturduğu ağız kısmı daha küçük (boyu kısa). 33cl ve 50cl şişeyi yanyana koyup yandan bakarsanız fark net görülüyor.

Ben bu sorunu 33cl şişeleri kapaklarken kapaklama makinası tam oturmamasına rağmen her kapatmada şişeyi biraz (1/4 tur kadar) çevirerek yeniden kapaklama hareketi yaparak aştım. Kapaklar da son derece güzel kapandı. Ancak yavaş ve dikkatli olunmalı. Sert hareket şişeyi kırabilir hissi uyandırmıştı bende… :face_with_raised_eyebrow:
Bir de şişe tabanı dar ve uzun olduğu için bu işi yaparken şişeyi birisinin tutması faydalı oluyor.
Sonuç olarak 33cl şişe zahmetli. İşçiliği çok. Fazla kapak gidiyor. İçim sırasında şişe dibinde de kalacağı için insanı kesmiyor :smile:
Ancak hediyelik olarak fena da olmuyor :):smile:
Özet: 50cl candır…

Şişede 26. gün ve şimdilik bir sorun yok.