5 saat sonra maya atımı Hk

Merhaba arkadaşlar geçenlerde coopers stout kit kurdum tam kitin kurulumunu bitirdim maya atımına geçecektim ki çok acil işim çıktı bende kovanın kapağını sıkıca kapattım ve gittim işim de uzayınca yaklaşık 5 saat sonra eve gelebildim kovanın ısısı geldiğimde 20 derece idi yani maya atımına uygundu neyse sonra kapağı açtım tekrar steril hale getirdiğim karıştırma çubuğum ile şerbeti karıştırdım belki içindeki okjisen bitmiştir diyerek sonra da mayaları attım ve yaklaşık 2 saat sonrada hava kabarcıkları çıkmaya başladı sonrada baya bir çoşkulu olarak devam etti şu an normal seyrinde devam ediyor… (hava kilidinin çalışması fermantasyon nun durumunu gösteren bir done olmadığını biliyorum) sadece süreci anatmak için paylaştım özetle sizce kitimde sorun olmuşmudur? Teşekkürler.

Herhangi bir bakteriyal bir sıkıntı olmadıysa, bence gayet iyi bir başlangıç gibi duruyor.

Kovanın kapağı kapalı idi o bakımdan bir sorun olacağını sanmıyorum yada umarım olmaz :frowning: hatta his olarak belki bilimsel olarak bir açıklaması yoktur veya saçmada olabilir ama sanki fermantasyon daha çabuk başladı gibi oldu ayrıca şıranın dinlenmesi gibi bir durum varmıdır lezzet açısından mayaların daha verimli çalışması açısından bilemiyorum

Fermantasyonu etkileyen bir çok etmen oluyor. Aynı kiti aynı şartlarda iki farklı yerde kurduk. Benim kit 36. saatte yakın bir dönemde hava çıkışına başlarken, arkadaşımın ki 8. saatte başladı. Bazen her şey aynı olsa bile kimin yaptığı bile ayırıcı olabiliyor.

Doğru diyorsunuz… daha öncede bu kiti kurmuştum ve çok beğenmiştim guinness ayarında bir bira olmuştu inş yine aynısı olur :slight_smile: