50cl şişeyi tam olarak dolduran bira bardağı

Arkadaşlar, bildiğiniz üzere maya bardağa karışmasın ve bulanıklık yapmasın diye sonunu bırakıyoruz. Elimde 50cl için bir kaç çeşit bardak olmasına rağmen, hem köpük etkisi hem de bardağın taşması sonucu bütün şişeyi bardağa bir seferde dolduramıyorum. böylelikle 50 cl olan bira 40-45 cl’lere düşüyor iyice. Kullandığınız bardak çeşitleri nedir?

Köpürmemesi İçin bardağı 45 derece yatık tuttuğunuzu düşündüğüm İçin köpürmesi çok ilginç. Birde şişeyi boşaltırken daha yavaş aktarmanız işe yarayacaktır.

ikea nın bira bardağı tam alıyor ve hafif benim hoşuma gidiyor. paşabahçe sanırım 600 ml lik bardağı da var ama çok ağır sevmiyorum

öyle koymama rağmen üzerinde biraz köpük kalıyor tabii. az da olsa dudak payı yaratıyor. o payı bırakmasam bardak taşıyor.

ikea’nın hangi bira bardağı acaba? teşekkürler.

1 Like

Merhaba. Ben de sizin gibi bardak konusunda çok seçiciyim. Farklı bira türleri için farklı bardaklar kullanılsa da ben tek tip bardak kullanıyorum. Bardak için bazı kriterlerim var:

-Bira bardağı mutlaka kulplu olmalı. Biranın soğukluğu benim için çok önemli olduğundan, elimin ısısı mümkün olduğunca az yansımalı biraya.Bu sebeple kulpsuz bardak asla kullanmıyorum.

-Desensiz, tam şeffaf olmalı. Berraklığını, gazlanmasını tam olarak görebilmeliyim. Buğulu görüntüyü iyi yansıtmalı.

-50cl’yi köpük payıyla birlikte tam almalı.

-Hafif ama tabanı geniş olmalı.

Ben şu bardağı kulanıyorum:

Kulbunda başparmak için yerinin olmasını da seviyorum.

1 Like

Bu da IKEA nın bardağı arkadaşlar. Görseldeki bardakta 1 şişe bira mevcut. Fiyatı en son 10 tl idi. Web den satışı mevcut. Bende bol miktarda mevcut, memnunum

2 Likes

İkisinide Migros tan aldım mükemmeller, ben bardakları dondurucuda tutuyorum birayı uzun süre soğuk tutuyor.

:beer::beer::beer:

Sağdakini ben de severek kullanıyorum. Migrosta 4,5 tlye görünce 6 tane almıştım.