7.günde fg 1005 gaz çıkışı kesildi

(Beer Veysel) #1

Kovada 10.günde şu an. 3 gündür hiç gaz çıkışı yok. Şişeleme geçmeli miyim sizce. Gaz çıkışı kesildikten sonra kovada beklemenin zararı olur mu.

(mehmet engin) #2

zararı olmaz, bekleyin bence. daha berrak olacaktır, öyle 1 haftada bozulma olmaz.

(Beer Veysel) #3

Teşekkürler Mehmet bey.

(Ali Orhan) #4

Çokta bekletmenin pek anlamı yok artık. Gaz çıkışı durmuş üstelik 1.005 ise şişede durması daha anlanmı bence. Benim de aynı 7.gün tamamen kesilen gaz çıkışı 2 gün üst üste 1.002 değeri ve 9 gün akşamı şişe. Şu an 3 aylık oldu kalanlar 3-5 şişe kıyamıyorum, diğerinide yeni kurdum daha. 1,5 aydır açtığım şişelerde su gibi berrak. Zararı olmaz ama zaman kaybı bence.

(Tülin) #5

Ben ilk kez yapiyorum. 22 derecede sıcaklık ve 8.günde hava çıkışı durdu. Ancak kovanın üzerine bastirdigimda hava çıkışı oluyor. Bu normal bir durum mu?

(Beer Veysel) #6

Ölçüm setiniz yoksa kovada iki haftayı tamamlayın bence.

(mehmet engin) #7

kova üzerine bastırmayın, hala gaz çıkışı var. biraz daha sabır
@Mecit_Yumusak ın dediği gibi en az 2 haftayı tamamlayın.

(barış) #8

Herkese merhaba;
Benim bu ilk deneyimim. Gaz cikisi 6. gun durdu. Olcum cihazim da olmadigi icin tecrubeli bir arkadasima sordum. Kovada 3 hafta durmasinin bira icin daha olumlu oldugunu soyledi. 5 kasim daki kurulumumu, seyhatimin donusu olan 23-24 kasim gibi siseleyip tamamlayacagim sanirim.