Acil yardım arkadaşlar

(Ali Demirtaş) #1

Şimdi arkadaşlar ikinci seti kurulumunu yapmıştım. Ölçü setim yok peşinen söyleyeyim. Mayalamaya bıraktığım yer soğuk olması nedeniyle 3 hafta bekledim hava tapası yarı yarıya idi mayalanma bitmiştir diye şişeledim ve bugün açtığım da neredeyse hiç gazlanma yok ve koyu bal rengine sahip ve aşırı tatlı bi şerbet olmuş ve şişe dibinde çok çok az tortu var. Şimdi size sorum şu şişeledikletimi yeniden maya alıp mayalasam olur mu? Çaresi var mı?

(evbiracisi1) #2

Öncelikle ne kadar oldu şişeleyeli.
2. Olarak şişelerin bulunduğu yer sıcaklığı nedir?

(Ali Demirtaş) #3

5 gün oldu yerin sıcaklığı 18 civarı

(evbiracisi1) #4

Daha sıcak bir ortama alın şişeleri. 5 gün hala çok erken bu arada.

(Ali Demirtaş) #5

Normalde 7 günde gazlanma hemen hemen tamamlanıyordu. Sorun şu şişeleme yaoarken bi kaç şişe sonra tadım aldığımda tad nırmal renk normaldi ama açtığım şişede renk amber rengime yakın bi renkte ve inanılmaz tatlı. Neredeyse hiç yok denilecek kadar da az tortu var şişelerde ve renk gayet berrak.

(Erhan) #6

Normalde demişsin ama aynı zamanda ikinci kitim demişsin. Bu kadar çabuk normalleştirme bir şeyleri.

(Ali Demirtaş) #7

Tavsiyeniz nedir erhan hocam?

(Mert Erkol) #8

Tavsiye sıcak ortama al şişeleri ve sabret.

(Ferhat Filiz) #9

herkese merhaba şişelemem üzere kapağı açtığım manda bu. Bozulma mi acaba? 3 haftalık continental. Açık sme ile kurdum. Tecrübeli arkadaşlardan geri dönüş bekliyorim

(Saner Gülşen) #10

Anormal bir durum görmedim ben. Tadı güzelse önemsemeyin. Ben hiç kapağı açmadan şişeliyorum.

(Ferhat Filiz) #11

Kenarda ve Üzerind e oluşan katı partiküller korkuttu ama şişelerin gayet temiz ve hoş kokulu idi. Şişeledim. Teşekkürler geri dönüş için.