Acil yardım şeker konusu

9 temmuzda ilk kitimi kurdum . Forumda bazı konularda gördüğüm pils kitini 500 gram sekerle kurun denildi ve bende öyle kurdum. Sanırım hata ettim biramın alkolunun düşük olacagı soyledi.
Bu aşamada kurtarmak için ne yapabilirm?
500 gram daha şeker ilave edeblirmiyim?
500 gram şekeri yarım litre suda çözüp ekleyebilirmiym?
Herhangi bi kurtarma işlemi varmıdır?
Baska bir sorumda kitle gelen 0.33-0.50-0.75 lijk şeker ölcüm kapları kac gram gelmektedir?
Simdiden yardımlarınız için cok teşekkür ederim…

Aktif bir fermantasyonA şeker ilavesi için kova kapağını açtığında ço2 yi havaya salıp oksijeni biraya degdireceksin. Biranın tadının bozulması olası. Ben olsam mevcut durumla devam ederdim…

Bira kapagını açmadan hava kilidini olduğu yerden derişimi enjekte etsen hava cıkısı olmadan. Hani yanlıs anlamayın soruyorum su asamada şekerli çözelti eklemem ne gibi + ları olur - leri olur

Brewferm Pils kiti mi Muntons Pilsen kiti mi kurdunuz? Brewferm Pils i 12 lt kurduysanız alkolü düşük olmayacaktır.

Muntons hocam 23 lt kurdm

1 paket malt ilave etmedin anladığım kadarıyla. alkol oranı düşük bi bira olur ama şu aşamadan sonra müdahale etmen birana zarar verir die düşünüyorum açıkcası. havalar sıcak zaten. hafif hafif içersin.

bi de bu ev yapımı biralar dışardan aldığın efes, tuborg gibi biralara göre daha iyi kafa yapıyo. yani en kötüsü efes, tuborg içmiş gibi olursun.

Pek sorun olmaz aslında İkinci fermanfasyon nasıl yapılır forumda ara benzer alet edevati saglarsan İkinci fermantasyon ile daha tortusuz ve keyifli bira yapabilirsin. Şişe şekeri ile oynama fazla gazlanma yapar şişeler patlayabilir ya da aşırı gazlı keyifsiz biran olur.