Aghios İoannes Export Stout

(Deniz) #1

Herkese Merhaba,
Bir kaç aydır forumlarda sessiz sessiz geziyordum, bir cesaret aranıza katılmaya karar verdim ve ilk biram olan Aghios Ioannes’i sizinle paylaşıyorum.

Bol köpüklü, keyifli içimli bir Export Stout oldu, özellikle, şişeye dipten yukarı baş aşağı oldrunca köpük, bardağı doldururken kaymak gibi bardağın üzerinde birikiyor, içildikçe dantel gibi bardağın içerisinde desenler oluituruyor. İlk kit olduğundan tamamen kitapçık ile gelen tarife göre yaptım ve sonuç gayet tatmin edici oldu. Kış aylarında içilmesi için daha deneysel stoutlar hazırlamayı düşünüyorum, önerileriniz varsa paylaşmanızı isterim.

Etiket/Bira adı için Burgaz Adadaki bir rum kilisesini kullandım devam edenlerde de marmaradaki adalardan yer isimleri ile devam etmeyi düşünüyorum maksat içerken muhabbet olsun :smile:
Haddim olmayarak marka ismi olarak Braumeister ünvanıyla soyadımı kullandım, bu fırsatı pas geçemezdim.

(Mehmet) #2

Hayırlı olsun. Köpük, renk ve etiketleme çok güzel duruyor.

(evbiracisi5) #3

Güzel ve keyifli bir dünyaya hoş geldiniz. :slight_smile: Bira görüntü ve köpük olarak muhteşem duruyor. Etiket çok orjinal olmuş.

(Mehmet) #4

Bu arada üst etiket kesimini nasıl yaptınız?

(Deniz) #5

İyi dilekleriniz için teşekkürler,

Falçata ile kanatları ve dairenin etrafını kesip, ufak bir makasla da yuvarlak kısmı kesiyorum, falçatayla kare kısmı kesmekten biraz daha uzun sürüyor ama el alışınca hızlı yine. Etiket siyaha yakın olduğundan, kağıdın beyazı kalmadığı sürece ufak hatalar kaymalar kahverengi şişe üzerinde göze batmıyor :smile:

(Mehmet) #6

Bilgi için teşekkürler. Etiketleme biraz el oyalayan bir süreç ama oldukça da keyifli.

(Deniz) #7

Etiketli şişelerin bir bir arttığını görmenin tadı başka pek bir şeyde yok

(Cihan Baspinar) #8

Etiket de bira da güzel olmuş :slight_smile: biraz önce o kilisenin önünden geçip içeri girmeye çalıştık. Açık değilmiş o ama hemen sonra bu gönderiyi görmek hoş oldu :smile:

(Pendik Artisanal) #9

Etiket çok güzel, şişe boynu Hacker Pschorr buğday, gövde ise şarap etiketlerini andırıyor. Zangoç da bir şişesini hak etti artık!
Grubumuzda bir de Halki birası vardı, Adalar ilçesi şimdilik açık ara önde :slight_smile:

(Deniz) #10

Teşekkür ederim :slight_smile: Yaşasın adalar!