Akmış bira kiti

Selamlar. Dün başlangıç setimle beraber gelen bira kitim kargo kolisinden fotoğrafdaki şekilde minik bir miktar akmış olarak çıktı. Paket üzerinde ezik yada açık bir kısım görünmüyor. Bu kit kullanılabilir durumda mıdır sizce? İlk defa başlıyorum bira yapmaya çok fazla bilgim yok gereksiz telaşlanıyor olabilirim :slight_smile: Teşekkürler

kapak altının durumu nedir?
Başardılarsa ilk defa böyle konserveyi patlatmayı da başarmış olacak türk kargocusu

1 Beğeni

Dediğim gibi konservenin hiç bir yerinde patlak, ezik yada açık görünmüyor. Sadece plastik kapak kısmında hafif yapışkan bir sıvı var. Konservenin içeriğini de bilmediğim için belki dışarıdan bir sıvı da olabilir diye düşünüyorum. İçinde bu şekilde bir sıvı madde var mı? Eğer sızıntı konserveden ise kullanımı sakıncalı olur mu?

Plastik kapağı açıp sıvıyı ılık suyla silin belki sıvıdan dolayı göremiyorsunuzdur. Ama en iyisi butikbira destek ekibine mail atmak bu durumda.

Kutuda herhangi bir deforme yoksa sıkıntı da yok demektir. büyük ihtimal başka bişeyden bulaşmıştır sıcak suya batıracaksınız zaten kutuyu geçer gider ama o sıvı herneyse maltözüne bulaştırmamak da fayda var iyice temizleyin şimdiden kolay gelsin hayırlı olsun.

Mert bey dediğiniz gibi kargocular da patlatmış olabilirler çünkü ben bizzat şahit oldum ilk kitimi dayanamayıp gidip şubeden almak istedim daha kamyonette dediler bekledim bende başlarında kamyonetin içinde bir kişi arka kısımda bekleyen adama doğru rastgele fırlatıyor bi baktım telefon kutuları bile aynı şekilde hatta büyük çuvalda köpek mamasını bile atıp patlattılar yurtiçi kargo bunu yapan büyük ihtimal hepsi aynı şeyi yapıyordur ama patlamışsa normaldir yani şaşırmam ben

Evet kargocular da ne yazık ki öyle bir problem var. Butikbira destek ekibine mesaj attım yardımcı oluyorlar. Sizlere de ilginiz için teşekkürler.