Aktarma çubuğu veya genel olarak hortum temizliği

( P.G.) #1

Aktarma çubuğunu sadece aktarma için kullanırsak ve işlem bitiminde hemen içinden su geçirirsek temizleniyor. Fakat aktarma çubuğununun bir kısmını buğday birasına hava kilidi yaparsanız ve üstünden 1 hafta geçerse o hortumun temizliği baya can sıkıyor. Pbw ile sifonlamalar, ılık su kullanmalar neler denedim bana mısın demedi. Sonunda bir yöntem buldum. Benim yöntemim hortumun içerisine rulo yapılmış bir kağıt havlu parçasını bir çubukla itmek. Daha sonra da başlığı çıkarılmış duş hortumunu boruya dayayarak, tazyikli su ile kağıt havlu parçasını diğer uçtan çıkarmak. Hiç kurumuş, yapışmış leke kalmıyor bu şekilde.

Sizin hortum temizleme yöntemlerinizi merak ediyorum.

(tanberk serdar) #2

buğday birasına hava kilidi yaptığım hortumu direkt çöpe atıyorum sıkıntı olmuyor :joy:

( P.G.) #3

Valla herhangi bir hortum olsa ben de atacaktım ama aktarma çubuğunun hortumu :slight_smile:

(yiğit) #4

pbw’li su içinde 1 gün bekletin. mis gibi çıkıyor hortum.

(Caner Aydar) #5

karıştırma çubuğunu pbw ve star san ile arındırmayı unutup direk kovaya daldırdım biram bozulur mu:(

(Özgür & Deniz) #6

caner bey temizlik elbet önemli ama, biralar o kadar kolay da enfekte olmuyor, umarım bir sıkıntı olmamıştır, şerbetiniz her geçen gün alkol kazanacağı için alkol bakterileri öldürür, bir de biranın içindeki şerbetçiotu da bakterileri öldürüyor.

(Caner Aydar) #7

Tesekkur ederim cevabınız için