Alkol derecesini nasıl ölçerim

Merhaba sevgili Butik Biracılar.
Nisan ayı sonunda ilk Pilsner kitimi kurdum.Kovada 19 gün beklettim ve şişeledim.
Bu esnada bu forum sayflarından çok yararlandım.
ilk tadımımı kuzenimle berber 8. günde yaptık.
Sonuç bizce çok başarılı ve lezzet kıvamında idi.Yalnız sanki alkol oranı biraz düşükmüş gibi geldi.
2 gün sonra bir hanım arkadaşıma tattırdım…Aaa light bira bu çok güzel olmuş dedi. :slight_smile:
Renkte gittikçe berraklaşıyor.Genel anlamda menunum
Zaten şişleme günü kova setini dezenfekte edip hemen bir lager set kurdum:
Benim sorum Alkol oranını nasıl ölçeriz. Evde rakı üretiminde kullandığım ve hiç şaşamaya alkometrem var. Onunla ölçeyim dedim Alkol oranı 0 ın bile altında göründü.
Tarife uygun üretildiğinde oranın %5 olacağı yazıyor kitapçıkta.
Bilgi verirseniz sevinirim
Bu vesile ile tüm biracılara sevgiler

1 Beğeni

Bahsettiğiniz alkolmetreler sadece su ve alkol karışımlarında işe yarar.
Oysa bira ve şarap gibi fermente içkiler sadece su ve alkolden oluşmadığı için alkolmetreyi yanıltır.
Biradaki alkol oranı ölçülmez, hesaplanır.
Daha detaylı anlatmak gerekirse; henüz fermentasyon başlamadan yoğunluk ölçümü alınır. Buna OG (Orjinal gravity) denir. Daha sonra fermentasyonun herhangi bir noktasında (sizin durumunuzda fermentason bittiğinde) diğer bir ölçüm alınır. Buna FG (Final gravity) denir. Yğunluk değişiminden alkol oranı hesaplanır.
http://www.brewersfriend.com/abv-calculator/
Ben hesaplamada bu siteyi kullanıyorum.

9 Beğeni

Seri cevap için çok teşekkür ederim.
Ben de tahmin etmiştim alkolmetremin fermante içkide işe yaramayacağını ama emin olamadım.
Bu durumda ölçüm seti almak şart oldu sanırım.

O zaman diğer bir soru.Alkol oluşumu sadece kovada fermantasyon sırasında mı oluyor? Yani şilemde koyduğumuz şeker alkol oluşumuna katkıda bulunmuyor sadece gazlanmayı mı dağlıyor.?
Sorularım aptalca olabilir ama yeni başladım ve forumlarda çok fazla bilgi var. kafa karışıyor doğal olarak :slight_smile:Sevgiler

Şişenin içindeki şeker de fermente olur ve alkol oranını arttırır. Ne kadar arttırır diye sorarsanız, teorik olarak 1 kg şeker hacmen 647,8 ml alkol üretir.
Şimdi biraz hesap yapalım. Ben yarım litrelik şişe için 360/750 kesme şekerden 2 adet kullanıyorum. 2x(750/360)= 4,17 gram eder. 0,00417 x 647,8 = 2,7 ml alkol üretir. Bu da 500 ml hacim için %0,54 demektir. Kısacası 2 adet kesme şeker yarım litrelilk şişede % yarım alkol oranını yükseltir. En azından teorik olarak.

8 Beğeni

Harika bilgiler çok teşekkür ederim…
Hazır etil alkol ile rakı üretmeye benzemiyomuş bu iş…epey bir hesap kitap işi…ve daha keyifli tabii ki…
Bu durumda: Örnek olarak;
OG : 1050
FG : 1010
olarak ölçtüğüm biramı; şişelerken 2 adette (750/360) kesme şeker koydum.
Böylece 5,25 (kovada)+0,54 (şişede)= Hacmen 5,79 derce alkol /50 lik şişe başına elde ediyorum.
Sanırım olay bu şekilde işliyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalarr…peki…ilk ölçümü nezaman yapacagız…maya yı koymadan öncemi…koydukdan hemen sonra mı…muslukdan direk örnek mi alacagız…son ölçümüde…şişelemeden sonramı almak lazım…yoksa şişelemeden hemen önce mi…teşekkürler

Ben ilk ölçümü mayayı henüz kovaya atmadan yoğunluk ölçeri dezenfekte edip direk kovadan alıyorum.
Son ölçüm diye bir şey yok. Mayalama süresince musluktan örnek alınıp mayalamanın gidişatı takip edilebilir. Şişelemeden sonra ölçüm olmaz. Zaten şişelemeye karar verip şişelemişseniz neden ölçüm alasınız ki. Kaldı ki şişeleme esnasında attığınız gazlanma şekeri yüzünden yoğunluğu ölçseniz bile alkol oranını hesaplayamazsınız.
Mayalama süresince sürekli ölçü almanın bir tek sakıncası var, her seferinde ölçüm kabı kadar bira boşa gider. İçilebilir tabii ama, gazlı içmek daha iyi değil midir?
Refraktometre kullanmak bu açıdan daha avantajlı. Refraktometre ile sadece bir kaç damla ile ölçüm yapılabiliyor. Şİmdilik ölçüm için her ikisini de kullanıyorum, refraktometre yoğunluk ölçer ile hemen hemen aynı sonuçları veriyor. Bir kaç defa daha deneyip aynı sonucu alıp emin olursam sanırım yakın zamanda sadece refraktometre kullanacağım.
Bu link de refraktometre sonuçlarını değerlendirebilmek için:
http://www.brewersfriend.com/refractometer-calculator/

2 Beğeni

Yanılmıyorsam formül (OG-FG) * 0.129 olacaktı.

2 Beğeni

İlk ölçümü mayayı koymadan yapın. Eğer hidrometreyi güzelce temizlediyseniz örnek almadan direk kova içinde yapabilirsiniz ölçümü.

Son ölçümü kova içinde yapmayın, musluktan hidrometre ölçüm kabına örneğinizi alarak orada ölçebilirsiniz.

Hidrometreyi daldırınca yüzeyde köpük varsa hidrometreyi kendi etrafında yavaşça döndürerek köpüğü dağıtabilir ve tam yüzeydeki ölçümü görebilirsiniz.

Acele edip defalarca ölçüm almanıza gerek yok, sabırlı olun ve şişeleme vaktinin geldiğini düşündüğünüzde ölçüm alın.

2 Beğeni

LME konusunda da değerlendirilmiş bu konu, şekerin sindirim oranıyla çarparsak daha gerçekçi bir sonuç elde edilecektir. Teorik bilgiye ilaveten 75-80% verimi de göz önünde bulundurmakta fayda görüyorum