Alkol oranını artırırken başlangıc ölçümü

merhaba arkadaslar, ikinci kitimi BREWFERM PİLS BİRA KİTİ ile kurdum 20 lt için 1 kg malt ekstrada 250 gram seker ılave ettım. ölçüm yaptıgımda normal deger 1042 olmalı yazıyorken 1050 başlangıc degerı gosterdı. buradan anlamam gereken nedir?

şişeleme dönemine girdiinde 1010-1006 arası mı şişeleyeceğim yoksa kattıgım fazla şeker nedeniyle başka bir sayısal değerin oluşmasınımı beklemem gerekecek?

deneme yanılma damak tadı için bir çok kişi değişiklikler yapıyor. peki bunların sayısal degerlerını ölçerken bir yol haritası var mı?

OG arttıkça eklememiz gereken maya artar diyebiliyorum ama sende herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorym 1010 civarı şişeleyebilirsin.

@erdem1 İnternetten ABV Calculator diye arat.
Elindeki değerleri tabloya gir, hacmen alkol yuzdesi hesaplansın.
OG 1050 ise, alkol oranı 1042 değerine göre daha fazla çıkacak demektir.

15inci günden sonra yoğunluk ölçmeye başla, iki üç gün üstüste aynı değeri görürsen mayalanma bitmiş demektir, şişeleyebilirsin. Tahmini olarak 1010 değerine yaklaşacağını düşünebilirsin.

Yüksek OG değerleri için (1060’tan yukarı) 2. paket maya tavsiye ediliyor. Sende herhangi bir problem yok.

Eğer kit mayası kullandıysan, mayalar kuru malt özlerini sonuna kadar bitiremeyeceği için 1014-1010 arası bir değerde bitirmen mümkün. Hangi tür malt özü kullanmıştın?
Başlangıç için çok güzel bira olacak.

Şişede en az 15 gün bekleyebilirsen, lezzeti artacaktır.
Soda şişesi gibi küçük boy şişelerde test için örnekler hazırlayabilir, bunları önceden açıp tadını deneyebilirsin.

Hava kilidinden gaz çıkışı başladı mı?

Modifikasyonlar dersen, 20 lt kurarak başlamışsın zaten. Gövdeyi arttırır.
Forumda oldukça fazla reçete ve öneri var.
Birçoğu ölçülebilir, rakam karşılığı var.
Benim önerim, bundan sonraki kurulumda kit mayası dışındaki mayaları ve şerbetçiotu ilavelerini deneyebilirsin.
Fakat son kararı damak tadı veriyor.

2 Beğeni

merhaba teşekkürler ayrıntılar için. mayalamayı kitin içinden çıkanla kurdum. seninde söylediğin gibi gövdeyi artırma amaçlı iki kutu sitede sayılan poşet malt, alkol içinde 250 gr şeker ilave ettim.

gaz çıkışı şuan başlamadı ancak hava kitindeki su tek tarafa toplanmış sayılır. yakında başlayacagını umuyorum.
başka maya ve şerbetti otu lullabmadan önce en az 5 6 çeşit kit yapmak istiyorum. tadım haftası yapabilsek bu süre baya kısalır ancak bir araya gelmek hemen mümkün olmuyor.
durumu buradan güncellerim, ankara daki arkadaşlarla da paylaşabilirim.

1 Beğeni

az önce fark ettim, 20 derecede kurdugum kıt suan 22 23 derecelere cıkmıs sanırım içten çalışmaya başlamış mayalar

Ben de ilk 5 denememde kit mayalarıyla ve şerbetçiotu katmadan kurdum, farklı kitleri öğrenmek için.
Her kurulumda ufak ufak denemeler yaptım, şeker, DME, kurulum litresi vs.
Bu yöntem hem eğlenceli, hem lezzetli.

Afiyet olsun.

1 Beğeni