Ambiorix denemesi durin's brewery

Selamlar
2 kiti 2 kg şeker ve ek olarak 1 abbaye maya ile 10 Nisan’da kurdum.OG ölçememiştim ancak FG 1010 iken 2 adet 2 gr lık kesme şeker ile 20 Mayıs’da şişeledim ve ilk şişeyi 20 Haziran’da açtım.Sonuç benim için tatlıydı ve beklemeye karar verdim.Her ay bir şişe açmaya başladım ve gördüm ki şişeleme üzerinden geçen 4 ay sonrasında biranın tatlılığı azalmaya ve tadı istediğim noktaya gelmeye başladı.Bu kiti yaptıktan sonra en az 4 ay beklemek gerekiyor(her hafta iki defa şişeleri çalkaladım) Benim tercihim ise 6 ay beklemek olacak zira Kasım başında açtıklarım gerçekten muhteşemdi.

Brewferm kitleri için 3-4 ayı gözden çıkarmıştım ama 6 ay ciddi süre. Bir süre daha uzak duracak gibiyim ama bir taraftan da şeytan diabolo kur ve sonrada unut diyor.

Merhabalar Erdem Bey; kesinlikle uzun bir süre ve insan kendi emeği ile ortaya çıkan birayı hemen tatmak istiyor ancak bekleyip olgunlaşmasına izin verince oluşan ve oturan tad farkını bizzat yaşamak sabretmek için yeterli motivasyonu sağlıyor bende. Erken açılan her şişeye haz kaybı olarak bakıyorum artık :slight_smile: Ayrıca şişede 4 ay beklettiğim Coopers Ipa’da (OG 1078 ,FG 1004)da aynı etkiyi gördüm .1 aylıkken içtiklerime göre 3-4 aylıklardaki şerbetçiotu etkisi artmıştı.

2 Beğeni

bu da fotoğrafı

4 Beğeni

Şişede çalkalama olayını açabilir miyiz biraz, niye yapıyoruz Veya olumsuz bir durum da yaratabilir mi? Bende abdij kurup kenera atayım diyorum. Son olarak bu kadar uzun bekletmelerde hangi koşulları sağlamak lazım ?

1 Beğeni

Merhaba; çalkalamanın maya üzerinde pozitif etki yarattığını savunanlar olmakla birlikte ciddi bir fark yaratmayacağını öne sürenler de var. Bukadar hassas ölçüm yapmam imkansız mevcut aletlerle :slight_smile: Şişeleme sonrasında biraya ortam ısısını etkilemek haricinde müdahale edemiyorsunuz ( ortam ısısının mayanın çalışması için gerekli sıcaklıkta olması önemli) ben ara ara çalkalayarak geçici de olsa homojenize etmeye çalıştım ve negatif bir etki yaşamadım. Şişeleri 21-25 derece bandında muhafaza ettim. Önümüz kış ve sakladığınız mekan ısıtmalı değilse mayanın uykuya geçmesi riski mevcut ki bu da hem gazlanmayı hem de olgunlaşmayı duraksatır.

2 Beğeni

Sise calkalama yok :blush: Bunu savunan sadece ben varim. Eger biraniz 2-3 haftada gazlanmamis ve/veya asiri maya tadi varsa, siseleri ters cevirip dibindeki tortu dagilana kadar hafifce salliyoruz. Tortu siseye karisinca dik bir sekilde koyuyoruz. Bunu belli araliklarla 2-3 sefer tekrarliyoruz. Bir alternatifide. Siseleri belli araliklarla bir kac gun gibi once dik tutup sonra yana yatirmaktir. Yana yatikken cevriledebilir. Amac maya ile karisik dip tortusunu havalandirmak.

2 Beğeni

Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Ben 20 gün oda sıcaklığında olgunlaşmasını beklediğim biramın 6-7 şişesini buz dolabına aldım ve şuan orda bekletmeye devam ediyorum bunun sebebi de burada, buzdolabinda bekletmenin de içim kalitesine olumlu katkısı olduğunu okumam var. Fakat maya buzdolabi sıcaklığında doğal olarak uykuya geçecektir. Şimdi bu durumda bir tezatlık ortaya çıkıyor. Örneğin yazın ve sonbaharda içmek için ilkbaharda bira yapacak olan biri yaz sıcaklarında birasını nasıl muhafaza etmeli?

1 Beğeni

Anlıyorum istisnai durumlar için yapılması gereken bir çözüm yani, teşekkürler :slight_smile:

Olgunlaşmanın devamı ancak oda sıcaklığında mümkün.Bu nedenle sadece içmeden önce buzdolabına alıyorum şişeleri. Olabildiğince oda sıcaklığında muhafaza etmek gerektiği kanaatindeyim. Buzdolabında dinlendirmenin mayanın çökelmesi haricinde pek bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca buzlukta cold crush yaptığım şişelerde biranın normalden daha az berrak olduğunu gözlemledim bu nedenle normal ve kısa süreli soğutmayı tercih ediyorum.

1 Beğeni

Yaptığım biralar 1070-1090 aralığında OG ye sahip. Bu nedenle olgunlaşma esnasında mayayı stimüle etmesi olasılığı olan herşeyi yapmayı tercih ediyorum:)

1 Beğeni

İyi akşamlar, ilk kitim olarak 19 Aralık günü 1 kg şeker ile kurdum Ambiorix Ale yi. Neredeyse sabit olarak 22 derecede 11 gün sonunda yaptığım 2 ölçümde 1010 değerini görünce 30 Aralık günü sifonlama yöntemi ile şişeledim.Şişede geçen 8 günden sonra numune olarak şişelediğim soda şişesini biraz önce açtım. Erken olduğunu biliyorum, ama gaz, renk, köpük ve lezzet olarak beklentilerimin çok ötesinde olunca, fermantasyonları devam eden Buğday ve Muntons Bock kitlerimi daha bir heyecanla bekler hale geldim. Butik biraya ve yorumlarıyla katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Görüşlerinizi bekliyorum.

1 Beğeni

merhabalar Onur Bey; yerinizde olsam bu biraya 3-4 ay dokunmam.Beklediğiniz sürenin hakkını alacaksınız.
Bu süreçte daha çabuk olgunlaşan bir kit yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkürler, 3-4 ay için söz veremem ama en az 2 ay beklemeye çalışacağım