Amerikan IPA acı oldu. Çözüm önerisi?

Merhaba,

Amerikan IPA’yı, tarifinde geçtiği gibi kurdum. Sadece, kit içinden çıkan şerbetçi otları, şişelemeden iki gün önce konulması gerekirken, ben bu sürede şişeleyemediğim için bu süre 4 güne çıktı. Yaklaşık 2 haftalık şişede bekleme süresinden sonra bir şişe deneyeyim dedim. Beklediğim gibi şerbetçi otundan kaynaklanan ciddi bir acılık var. Bu acılığı kontrol altına almak için bir yöntem bilen var mı?

Selamlar,
Kerim KAYA

Dry hop süresini 2 günden 4 güne çıkarmak sadece şerbetçi otunun aromasını arttırır, acılık kitin kendisinden geliyo. Genelde lagerdaki acılık için limon öneriliyodu forumda ama şerbetçi otu aroması önde olan bi ipaya nasıl etki yapar bilmiyorum.

Valla bu kite acı demek hata olur. Mis gibi bira, alkollü içecek dediğin biraz da acı olur. Ben bayıldım , sürekli kurmak istediğim bir kit. Belki limon denenebilir ama ben tavsiye etmiyorum. Damak zamanla alışır :wink:

IPA herkese (hele hele bizim nüfusumuzda barınan yüksek oranlı eğitimsiz damaklara) göre bir tür kesinlikle değil.
He kaldı ki 2 haftada ipa’da baskın bir acılık olması da çok normal, pilsnerlerde bile gözlenen bir durumdur. 3 haftalık ve 6 haftalık denediğim ipam arasındaki fark dağlar kadar. Şu anda 45 gündür şişedeler ve enfes bir halde.
Yani bekletme yöntemini deneyeceksin, baktın hala içemiyorsun, “demek ipa bana göre değilmiş” diyip seven birisiyle takas yöntemine gideceksin.

Ipalardaki sıkıntı genç tüketilmesi gerektiği, dry hop ipalar için çok önemli bir unsur ve zamanla aroma kaybı olması da nerdeyse herkesin kabul ettiği bir durum.

Bu ‘aroma arttırır’ yorumuna katılmıyorum arkadaşım… Şerbetçiotunu şişeleme öncesinde daha kısa süreli olarak biranın içinde tutmak aromayı arttırır, uzun süreli tutmak ise azaltır. Oregon State University’den bir araştırma linkini paylaşıyorum. Başka kaynaklardan okuduğum da aynını savunuyor.

Elbette farklı kaynaklar var ise ve paylaşırsan sevinirim.

http://brulosophy.com/2015/10/26/dry-hop-length-long-vs-short-exbeeriment-results/ şöyle bir deney mevcut. 11 gün vs 2 gün dry hop yapılmış. Uzun süre bekletilen için daha “hop forward” olduğu söylüyo ama uzun bekletilende aroma kaybı mecvut değilmiş. Fermantasyon bittikten sonra yapılan dry hop aromasında azalma olacağını pek sanmıyorum.

1 Beğeni

Şahsi damak tadıma göre genç halinde acılık baskın haliyle aromalar çok geride kalıyor ama biraz bekletince acılık geri plana geçip aroma öne çıkıyor ve o şekilde bence enfes oluyor.

Merhaba,

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Bu kadar doyurucu bilgiyi başka nerede bulabilirim bilmiyorum. Özetle, zaman herşeyin ilacı diye düşünerek, şişede bekleteceğiz.

Selamlarımla,
Kerim KAYA

Güzel bir deney. Teşekkür ederim paylaşım için Mert.

Anlaşılan 19 kişiden 12si kısa süreli dry hop ve uzun süreli dry hop arasında bir fark olduğunu fark etmiş. Yalnız ben daha ziyade bu kişilerin tercihlerine odaklandım…

'Following the triangle test, those who correctly selected the short dry hop beer as being different proceeded to a brief evaluation comparing only the 2 different beers, still blind to the variable being tested. In terms of aroma, 5 of the 12 reported preferring the short dry hop sample, 6 perceived the samples as having no difference, and only 1 preferred the long dry hop beer. Flavor preference was a different story with 7 preferring the short dry hop beer, 4 saying they liked the long dry hop beer better, and only 1 endorsing no difference. Mouthfeel preferences were more evenly distributed, 5 saying like the short dry hop beer better, 4 preferring the long dry hop beer, and 3 noting no difference.

Overall preference, surprisingly, was split almost down the middle with 5 endorsing the short dry hop beer while 4 preferred the long dry hop beer. The last 3 reported having no particular preference for either beer, despite noticing differences between them.’

Yani bira konusunda uzman olan bu kişilerin nihai tercihi kısa süreli dry hop yapılan olmuş… Aromaya gelince patlamışlar aslında… Belki denemek için büyük bardaklar kullandılar ve kafaları güzel oldu :smiley:

Aroma konusında hiç patlamamışlar aslında 5 short dry hop 1,6 sı bi haber,:joy:1 i long dry ho demiş,buradakiuçurum 5 e 1 hepsinden fazla aslınfa

6 bihaber mevzuuna diyorum ben de patlamışlar diye… ilk denemede short-long hop arasındaki farkı anlayan adamlar, ikinci denemelerinde bi anda afallamışlar gibi :smiley:

1 Beğeni

İlk etapta bi hevesle girişmişler sonra ağızları katılmış zaarr😂

Tek bir test yapılıyo ondan sonra test edenler deneyin amacını bilmeden bu sorular soruluyo o yüzden 1den fazla test gibi bi durum yok.