Amerikan IPA indian ale

Merhaba;

Bu kiti kuruyorum şu anda. Mocha kitini falanda almıştım. Kitlerin içinden nasıl kurulacağı hakkında bilgi vardı ama bu kit içinden açıklama çıkmadı. şeker vs. tamam da kitin içinden çıkan şerbetçi otunu nasıl kullanacağım. Bilgi verebilirmisiniz.

Aratırsanız bu kit ile ilgili yüzlerce açıklama var. Tüm sorulariniza cevap bulabilirsiniz.

aratıp konu açtım. ilgili bir konu başlığı bulamadım. cevap vermek istemiyorsanız gereksiz mesaj yazmayın.

Muhtemelen hepsi burada var.

2 Beğeni

Ben kitin yanında gelen kitapcık tarzı şeye göre kurdum pişmanım son 3 gün 100 gram şerbetçi otunu dry hop yaptım şiseledikten 1 hafta sonra açtım renk süper asitlenme süper ama tadı çok acı oldu 2 tane içtimi sabah kalktığında midemde şerbetçi otu tadı oluyor :slight_smile: bu arada başlangıç yogunlugu 1060 bitiş 1007 1005 gibi bişey oldu 14 gün kova 22° civarında tuttum demem oki şerbetçi otuna dikkat :slight_smile:

Ölümcül bir hata yaptım. Mocca kiti ile birlikte almıştım ben bu kiti. mocca yı 17,5 olarak kurdum. hızlı hızlı iş yaparken americam ipayı da 17,5 olarak kurduğumu farkettim şimdi. :frowning: Şimdi üstüne su ekledim. inşallah bir sorun çıkmaz. yoksa kit çöpe gitti. kiti kurduktan 3 saat sonra falan su ekleme yapıyorum şimdi hava deliğinden

Amerikan IPA 23 lt, Red India Ale 17,5 lt olarak kuruluyor. Hangisini kastettiğinizi başlıktan tam anlayamadım da. Amerikan IPA ise su eklemeniz yeterli, Red India Ale ise o fazla suyu kapatmak için 1 kg kuru malt özü ekleyin derim.

Tahmini %2,5-3 gibi daha fazla alkol alırsınız 17 lt hacim ile, toplamda alkol oranı mayanın toleransını aşabilir. Seyreltmekle iyi yapmışsınız.

Şerbetçi otlarını da şişelemeden 3-4-5 gün önce atabilirsin. Ticari işletmelerin de önerileri bu civarda.

Maya koyulduktan sonra üstüne su eklemek olumsuz etkilemez yani öyle mi? Şu anda tamamladım litreyi. Hava kilidini çıkartıp delikten yavaş yavaş döktüm ssuyu

20 gr mayası var, %9 bile olsa, mayalar işin içinden çıkardı ama IPA olması nedeni ile acı bir kit olduğu için su eklenmesi çok iyi olmuş. Yoksa ne kadar acı olabileceğini kestiremiyorum. 23 lt. hali ideal acılıkta gibi.

2 Beğeni

Yani yapılmasa ya da erken aşamada yapılsa iyi olur ama sıkıntı olmaz. Bir de hava kilidinden bir şey dökmeyin artık. O küçücük deliğe bir şey dökeceğim diye uğraşılır mı? Kısa süreli kapağın açılması, çocuk oyuncağı yapmadığınız sürece sıkıntı çıkarmaz.

1 Beğeni

Hijyenik şekilde yapıldığında su eklemenin bir sakıncası gelmiyor aklıma. Aslında pH önemli ve eklediğimiz harici su pH’si 7’den aşağı değildir fakat kitlerin mayşelemesi zaten yapılmış ve doğal kuruluş yöntemi de su ekleyerek.

Şahsen dikkat ettiğim bir nokta; fermentasyon öncesi su ekleyerek pH’yi yükselttiğimde fermentasyonu hızlı başlatmaya çalışırım ki pH bir an önce yeniden düşsün, bakteriler için zorlu bir ortam oluşsun.

1 Beğeni

düne not olarak ekleme yapayım.

Kiti yanlışlıkla 17,5 litre olarak kurduğumda yarım saat içinde gaz çıkışı başlamıştı. 2,5 3 saat sonunda yanlış yaptığımı fark edip üzerine su ekleyince gaz çıkışı durdu. eklediğim su da soğuk değildi. 22 derece civarıydı. dün gece tekrar gaz çıkışını bekledim gece 1 e kadar. (9 saat bekledim) ancak gaz çıkışı olmadı, hava kilidindeki su seviyesi bile yer değiştirmedi yani. onu görseydim bile içim rahat edecekti. büyük bir hüsranla yattım. ümidi kesmiştim yani anlayacağınız.

şimdi dükkana indim ve tekrar kontrol ettim. çok hızlı bir şekilde hava çıkışı tekrar başlamış.

bilginize.

Eklediğiniz notla içime su serptiniz suan :slight_smile: ayni hatayı yapıp su ekledim gaz çıkışım durdu. Üzülmüyorum o zaman :slight_smile: