Amerikan Ipa kurulumunda dekstroz ve şerbetçiotu

Amerikan Ipa siparişi vereceğim ama aklıma takılan birşeyi paylaşmak istedim. Kit içeriğine 500 gr kova için, 138 gr da şişeleme için dekstroz koyulmuş. Bu durumda 50 lik şişe başına 3 gr şeker düşüyor. Bu kiti dekstroz ile deneyen var mı? Bilgi ve görüşleriniz için teşekkür ederim…

Ben de sipariş verdim ve bildiğim yöntemle şişeleyeceğim, yani orta ölçekte toz şeker koyacağım. Desktroz hiç kullanmadım daha önce.

1 Beğeni

Kova için kit ile gelen şekeri mi kullanacaksınız?

Evet onda değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Youtube da videoları var bakabilirsiniz. Tadım videolarında kitin çok iyi olduğu söyleniyor.

1 Beğeni

İzledim ve iyice heveslendim :slight_smile: şişeleme şekerinden bahsedilmemiş. Bir de şerbetçiotu karışımının tamamının kullanılması dikkatimi çekti. Ben de aynı şekilde kuracağım.

Kiti bende sipariş ettim. Konuyla ilgili başlık açmayı düşünüyordum fakat siz hızlı davranmışsınız :slightly_smiling_face: Kurulum ve tadım notlarını da burdan paylaşırsak iyi olur diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Şişe şekerinde dakstroz ile ilgili bilgi edindiğimizde de paylaşalım. Lezzetli ve keyifli olması dileğiyle…

Ben de sipariş ettim az önce, şişelemeden önce 2. bir kovaya aktarıp dekstroz ekleyip karıştığına emin olunca şişelemeyi düşünüyorum.

3 Beğeni

Serbetciotunu kacinci gunde kovaya ekliyoruz ve kac gun daha bekliyoruz. Serbetciotlari icin torba kullanacak miyiz?

1 Beğeni

Son 3-4 günde kovaya torbayla eklemeyi düşünüyorum. Okuduğum kadarıyla şişeye aromanın geçmesi ve tıkanmaması için öneriliyor… Hatta dibe çökmesi için metal demleme süzgeçlerinin kullanılması da öneriliyor…

Metal demleme süzgeçleri iyi fikir ama bana güven vermiyor. Çay yaparken bile kullanmıyorum. Evde cam bilye vari şeyler buldum, kedi yaptığım tülbent torbasının içerisine onları doldurup atmayı düşünüyorum.

4 Beğeni

Öte yandan, acaba hiç tülbent torba morba uğraşmayıp acaba olduğu gibi atsak da aromayı daha mı fazla alsak diye de düşünmüyor değilim. Ya da onun yerine daha büyük bir tülbent torba yapacağım. Şişelemeye geçmeden hemen önce tülbent torbayı çıkartıp starsanlayıp elimize geçirdğimiz eldivenle kendisini biramızdan çalmasına izin vermemek de aklımın bir köşesinde duruyor.

2 Beğeni

Aslında youtube videosunda doğrudan üstüne bırakıyor :confused:

1 Beğeni

@hsaripolat hangi IPA’e şot için yazmışsın ama buradan devam edelim istedim diye buraya yazacağım :slight_smile:

Ben şimdi thehomebrewforum.co.uk’e bakıyordum, şot hakkında çok olumlu şeyler söylüyorlar :slight_smile: insanları memnun etmiş, ben açıkcası mutlu olacağım fazla şottan. Hepsini kullanmayı düşünüyorum. Dekstroz konusunda da yoğunluk alıp ölçeceğim ona göre ekleyeceğim. FG 1010 olacak şekilde düşünüp OG’ye göre Dekstroz ekleyip eklememeyi düşünüyorum.

OG: 1.060 ise ABV= 6.56%
OG: 1.055 ise ABV= 5.91%
OG: 1.050 ise ABV= 5.25% diyor http://www.brewunited.com/abv_calculator.php

0.005’lik değişimin alkol oranına etkisi beni benden alıyor şu an :slight_smile: Her neyse %6 gibi bir orana razıyım o yüzden 1055-1056 gibi bir OG tutturmaya çalışacağım. Yaklaştığım anda mayayı atar, hava kilidini basarım.

Bunu da yapabilmek için önce hiç dekstroz koymadan yoğunluk ölçeceğim, sonra 250gr koyup ölçeceğim. Duruma göre az daha eklerim. Hadi bakalım. Umarım dekstroz ekleyince de bizim yoğunlukölçerler aynı tepkileri veriyordur.

2 Beğeni

Ben kiti 23lt kuracağım.

1 Beğeni

şişe için toz şeker mi kullanmayı düşünüyorsun?

Daha onu düşünmek istemiyorum :smiley: şerbet sıcaklığı şu an ortalama 24 derece, onu düşürmeye çalışıyorum :smiley:

1 Beğeni

Kurduğum dördüncü kit bu oldu. Yüzyılın en amatör hatasını yaptım kurarken. ABV hesaplayacağım diye ölçüm kabını starsanladım iyice. Böylece her seferinde aldığım numuneyi dökmek zorunda kalmayacaktım. Nitekim dökmedim. Peki neyi starsanlamadım? Tabiiki yoğunlukölçerin kendisini. :slight_smile: Üçüncü kez kovaya numuneyi boşaltırken de elime döktüm, elimden süzülüp kovaya aktı… :slight_smile: Eğer bu şey biraya dönerse, eminimki suyu bile biraya çevrilebilir.

İşin en komik kısmına geldik. O kadar uğraştım ABV tutturacağım diye, hassas terazi çıktı, dekstroz ölçümleri yapılıyor, yoğunluk bakılıyor falan… en son gına geldi dördüncü ölçümden sonra bütün dekstrozu kovaya boşalttım, mayayı döktüm kapağını da kapadım. OG yaklaşık 1.060 civarı. Kit kurarken onu böyle yaparım, şunu şöyle yaparım diye çok gaza gelmemek lazımmış.

4 Beğeni

Sonuç iyi olur umarım. İyi çıkması durumunda “çok da şey yapma, rahat ol, yap gitsin” sonucu çıkartabiliriz :smile:

Kimyasal içeriğinden ve kaplamasından adınız kadar emin olmadan, şerbetin içine metal herhangi birşey koymayın - aman derim.

Bakınız:

http://forum.butikbira.com/t/dry-hop-kesesinin-icine-agirlik-olsun-diye-metal-cisim-koymak/3076

1 Beğeni