Amerikan IPA ve şişede çok az tortu

Öncelikle ben bu Amerikan IPA kitini çok sevdim. 3-5 tane kaldı, stoklara girse diye bekliyorum. Hatta şu anki acılığının biraz daha fazlası olsa süper olur. Onu da Columbus falan kaynatıp çözebilirim sanırım.

Gelelim asıl konuya. Bu kitte, standart 2 adet 750/360 şeker ile şişelememe rağmen, diğer kitlerden farklı olarak şişe tortusu çok az. Bunun sebebi nedir acaba? Maya, kit içeriği, v.s.? Eğer sebep maya ise bu mayaya herkes bayılır sanırım. @Taylan @kaan_gok

Merhabalar,
Aynı durumu ben de gözlemledim fakat sorduğunuz sorunun cevabını bilmiyorum, ustalar cevap versin lütfen.
Hobiye yeni başladığımda, ki kısa bir süre öncedir, AIPA’yı üçüncü olarak kurdum. Bunun üzerine 10-11 adet değişik kit kurdum. Lager mayalar, dry hop methodları vs. kullandım fakat hiçbirisi bu kit gibi olmadı. Şu ana kadar benim için en iyi f/p ürünüdür. Daha önce hiç IPA içmemiş birisi olarak çok şey kaçırmışım, ona üzülüyorum :confused:

Tarifinde 3 gr dektroz şeker önerilmesine rağmen ben 750x2 seklinde siselemistim. Biralarim muhtesem oldu ancak bardaga koyarken cok kopuruyor, ustelik kopuk kaybolmuyor. Sizde de boyle mi?

33cl klasik Efes bardağı kullanırken genel olarak tüm biraların köpürdüğünü gözlemledim. Ikea’dan alttakine benzer bir bardak almıştım, bunda AIPA da dahil hiçbir kitte aşırı köpürme yaşamadım.

1 Beğeni