Aynı seride tadı değişen biralar

Merhaba,
Şöyle ilginç bir problemim var. Muntons Pilsner kitini 1 kg şeker ile ve kit mayası ile kurdum. 15 gün kova ardından 28 Kasımda şişeledim ve tüm uyarıları göz önüne alarak 27 Aralık’ta (tam 1 ay sonra) denedim. Çok lezzeli bir bira olmuştu. Eve gelenlerle paylaştım, bazı arkadaşlarıma verdim vs. derken herkesten cidden olumlu geri dönüşler de aldım. Bu arada en fazla 8-9 tane kaldı. Fakat 2 gün önce akşam eşimle birer tane deneyelim dediğimizde ikisi de açıp bardağa dökünce cola gibi gazlandı ve hemen köpük gitti. (Daha önce cidden kalısı ve bardak kenarına katman yapan köpük vardı). Tadı asitli, fena değil ama köpük de yok tad da eskisi gibi değil gövdesiz. Dün akşam 2 tane daha açtım o ikisinde de aynı sorun var.Şimdi 4-5 tane kaldı henüz açmadığım ama yine de aynı seride böyle bir şey olmasına anlam veremedim. Şeker koymayı unutsam hadi 1 hadi 2 tanesi olur diyorum. Onlar da üstüste gelme olasılığı nedir ki. Bir de gazlanma var yine de dediğim gibi. Kapaklamada sorun olsa yine aynı şeyi düşünüyorum.
Bir fikri olan var mı? Aynı seride böyle şeylerin olması kabul edilebilir mi? (Şişedeki biralar 1 ay odadan sonra kasa içinde balkonda, büyük çöp poeti içinde güneş almayacak şekilde (ki güneş de yok zaten 1 aydır :slight_smile: ) bekliyor. )

1 Beğeni

Merhaba, sorununuz nedeni biralarınızın balkonda durması olabilir, oda sıcaklığında tutarsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum (kapaklamada sorun veya şeker oranlarında farklılık yoksa) biralarınızdaki mayalar soğuk havadan ötürü uykuya geçmiş olabilir…

1 Beğeni

Bardakla alakalı olabilir bu durum :slight_smile: kalıntılar biranın köpürmesini engelliyor.

Şişelemeyi yaptıktan sonra daha titiz saklamak gerekiyor çünkü bütün emeğiniz çöpe gidebilir o yüzden şişeleri soğuk almayacak biyere elbise dolabı olabilir ben öyle yaptım şuan için havalar soğuk hatta güzelce sarıp 20 derece üstü sıcaklıkda muhafaza etmek gerekir yani şişeledikden sonra 2 hafta daha gözümüz gibi bakmalıyız yavrucaklara :smile:

1 Beğeni

Teşekkürler bilgiler için. Yenien içeri almayı düşüneyim. Ama açıkçası 1 ay tam da dediğiniz gibi elbise dolabımda beklettim. Artık yeterli olur diyerek balkona almıştım. Bardak konusunda da her birini ayrı bardakla denedim zaten. Hani birinde bir şey olsa toplam 3 bardakta denedim :slight_smile:

Korktum şimdi, benim bütün biralar soğukta bekliyorlar.

Şişede oda sıcaklığında 1-2 hafta bekledikten sonra biranın soğukta beklemesinin bir sakıncası yok hatta tavsiye ediliyor.

1 Beğeni

Soğuk sonucu olabileceğine kesin olarak inanmamak gerek. Haftalarca buzdolabında beklettiğimi bilirim sizin anlattığınız gibi bir sonuçla karşılaşmadım ki buzdolabında ve balkonda uzun süre bekleten çok kişi var.

Biralarınızı ne kadar bekletecekseniz her daim oda sıcaklığında bekletmenizi öneririm.
İçmeden önce içeceğiniz kadarını dolaba atıp soğutun geri kalanlar oda sıcaklığında beklemeye devam etsin ki mayalar işlevine devam etsin.

1-2 haftadan sonra soğuğa almakta sakınca görmeyenler buna devam edip biraya benzeyen bir sıvıyı bira diye içmeye devam edebilirler.

2 Beğeni

Kerim Bey mayalar küp şekeri sindirip bitirdikten sonra hangi işleve devam edecek anlamadım. 1-2 haftadan sonra soğuğa alınca neden biraya benzeyen sıvı oluyor onu da anlamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.

Gözlemlediğim kadarıyla mayalar 1-2 hafta içinde küp şekeri sindiremiyorlar.
Neden biraya benzeyen sıvı olduğunu ise çok basit şekilde 3 aylık bira ile kıyaslayarak elde edebilirsiniz.

Bu tartışmaya biraları içeri alıp 1 hafta bekledikten sonra içip ayrıca reel yanıt vereceğim. :slight_smile:
Ama şu bir gerçek ki, şişede en az 1 ay yine oda sıcaklığında (ort. 20) beklemesi iyi olur değil şart. Bunu da bir arkadaşım vesilesi ile test ettik onayladık. Tek sorunum 1 aydan sonra oda dışına alınca tadı bozuluyor mu bozulmuyor mu? :slight_smile:

Bilgiye değil gözleme dayalı bu kadar iddialı yorum yaptığınıza göre söylediğim şekilde 3 ay beklemiş olanı içtiğinizde biraya benzer sıvı, sürekli oda sıcaklığında bekleyeni içtiğinizde ise bira tadı aldığınızı anlıyorum, doğru mudur?

size katılıyorum 1. ayındaki şişelerim 2. ayındaki şişelerime göre daha dolgun ve lezzetliydi gibi geldi banada. şişeleri daima odada beklettim sıcaklık 17-24 drece aralığındaydı. ilk 4 ve son 4 şişeleri bekletiyorum. 4. ay ve6. ay denemelerini yapmayı düşünüyorum

Doğrudur, doygun bir bira tadı almak için denemenizi öneririm.

Sanırım yanıtı buldum. Dün akşam son 4 biranın 3ünü içtik ve tadları yine güzeldi. Bugün bu yanıtı eşime okuduğumda “balkonda kar çok yağınca ben onu cam balkon açılmasın diye önüne dayadım ona rağmen biraz kar vardı üstünde” dedi. Hatırladığım kadarıyla da problemli dediklerimi o baştan almıştım. Muhtemel sorunun kaynağı fazla soğuk…
Çok teşekkürler bu bilgi için de, ama bence foruma önemli bir bilgi de kaydettik. Soğuk içiniz tamam ama dondurmayınız… :smile:

Bahsedildiği gibi soğuk önemli bir etken ancak ben her yaptığım birada muhakkak duraklama dönemi yaşıyorum. Şöyle ki; örneğin 3 hafta şişede kaldıktan sonra haftada 1-2 şişe şeklinde biraların tadına bakmaya başlıyorum. Kite göre değişmekle birlikte kontrolsüz yoğunlukta ve dengesiz bir tat, yoğun maya kokusu vb. şeylerle karşılaşıyorum ilk etapta. 5.-6. haftalar civarında 1 hafta kadar biraların tadı nötrleniyor. Düz bir pilsner gibi yorum yapabileceğim herhangi bir tada sahip olmuyor. Bu 1 haftadan sonra tatlar dengeleniyor, maya kokusu azalıyor ve biralar güzelleşiyor. Yoğun şerbetçi otlu biralar haricinde istisnasız her kitte 1 hafta kadar tatsız, tuzsuz bir dönem oldu.