BAD CAT kiti yardım pls pls pls

İlk. BAD CAT kit kurdum lakin bir haftalık test sırasında aldığım numune kokusu maya ve bira gibi kokuyor ama tadı acı ve şekerli ekşilik yok bi sorun varmıdır mayalanma 19- 21 derecede sabit hiç ışıksız ortam bi problem mi yoksa hersey normalmi lütfen cevap verirseniz çok memnun olurum arkadaşlar ayrıca şerbetçi otlarını kovaya attıktan sonra karıştırma falan yapmıyoruz değilmi sadece atıp öylece kapatıyomuyuz

Hayır karıştırma yapmıyoruz 2 adet kit kurdum bulldog firmasından evil dog 1. haftasında gayet güzel gazlanma ve içilebilir durumdaydı(şu an kalıcı köpükte çok iyi hatta bana fazla geliyor :slight_smile: 3 haftalıkken yani) ama hammer of thor 1. haftasında hiç gazlanma yoktu ancak 2. haftasında işler yoluna girdi. Genelde kovadan FG almak için yada dolum sırasında tadını merak ettiğimden denediğim biralar acı oluyor biraz belki gazlanma yeterli olmadığından belkide olgunlaşmadığından henüz, bunun korkulacak bir şey olduğunu zannetmiyorum 1 hafta daha beklemenizi tavsiye ederim, çekebilirseniz ısıyı 22-23 lere çekerseniz şişede ikinci fermentasyon daha hızlı olacaktır ama çokta elzem bir şey değil.

1 Beğeni