Bad Cat sorunsalı

07 Aralık’ta kurduğum Bad Cat kitime dün yani 20 Aralık itibari ile şerbetçiotları eklemesini yaptım,bugün son ölçümde gördüğüm değer 1010 ve her 10 -15 saniyede gaz çıkışı devam ediyor…şişeleme şansım yok bildiğim kadarı ile…bilenler bi el atın şuna…(ha bu arada ölçüm sırasında mezürdeki ürünü dökemezdim içtim tabiki,"ben olacağım"diye bi ses geldi kulağıma sanki)

Yarın şişele gitsin derim… ama şekere çok abanmamalı yine de… 1000/360 bir adet ile devam ederdim şişede yerinde olsam… (4 kit kurdum şimdiye değin…)

Bad cat 1010un altında düşüyo genellikle içinde alkol seviyesini düşürmek için bulunan invert şekerden dolayı. Şerbetçi otunun kovada fazla bekletince onun da aroması kaçıyo o yüzden bu ikisini dengeleyip size uygun bi zamanda şişeleyebilirsiniz. Ben 4g şeker koydum şişe başına ama 2 aydan sonra bazı şişelerde aşırı köpürme yaşadım ama eğer 2-3g koyarsanız da ilk 1 ay içtiğiniz biralar az gazlı olacaktır.

1 Beğeni

Keşke gaz çıkışının bitmesini bekleseymişsiniz şo atmak için. Biraz yavaş çalışan bi maya, ben de 8 aralıkta kurdum ve çalışıyor hala. Şo açıklığının artmasını onemsemeyecekseniz gaz çıkışının bitmesini bekleyin derim. Tahminim 1 2 güne biter. Ya da şişe şekerini azaltıp şişeleyin. Ben ilkini tavsiye ederim.

Bad cat ı bu gün şişeşedim bende 14 gün tuttum kovada ölçüm aletim yok son 2. günü şerbetçi otlarını direk kovaya attım… şişelere de 21000/2750/1750+11000 gibi şeker atımları yaptım… Bu kit için en erken açma zamanı 1 aymıdır?