Bakkaldan boş şişe alırken

Arkadaşlar şişeleme için bakkaldan boş şişe almaya başlıyacağım. Bir kasada 20 şişe var. 2 set için 5 kasa almam gerekiyor. Bu kasalar için ne kadar depozito odemem normal olur. Yani bakkal beni ne kadara kadar kazıklıyabilir?

2 Beğeni

Slm. Kasa 4.5 tl şişe 0.2 tl…Fiyatları degismiyor. Bazen şişeleri 0.25 TL’ye satıyorlar.

yani kasası 10 liya normal gözü ile bakıcaz doğru mu?

Ben efes kasalarini 7ser tlye siseleri de 20kurusa aldim

11 lira o da makul yuvarlak 10 liraya “he!” derler sanırım.

1 Beğeni

24 lü kasayı 6 tl ye tombul efes şişelerini 25 kuruşa almıştım.

git gide fiyat artıyor :slight_smile:

Bizim oralarda boş bir yer var alkol seven abilerimizin takıldığı yer hergün 10 ile 20 şişe arası boş şişe bırakıyor istersen ayarlayabilirim bende yaklaşım 100 şişe oldu :joy::grin:

2 Beğeni

Kasa 4 tl, şişeler 25 kr olarak iki kasayaya 20 tl ödemiştim bir tanıdık/hastamdan almıştım, yüksek fiyat söylemediğini düşünüyorum :smile:

1 Beğeni

Kasaları 4.5 tl’den, şişeleri 25 kuruştan aldım. Bir kasa 20 şişe alıyordu. Şişe dolu kasa 9.5 tl ye geldi. Yer Ankara.

1 Beğeni

bizim sitedeki uyanık bakkal 25 lira fiyat çekti. müşteri yanında rezillik çıkardım. gittim koydeki bakkandan 10 liraya aldım.

Kasayı 4-5 liraya nereden alıyorsunuz çok merak ettim Tuzla’da 3 tekele sordum 10 lira dediler sonra 2 kasayı bir arkadaş verdi büfe işleten ama daha ihtiyacım var?

Tuborg kasa + 20 şişe 9,5 lira… Ama bakkal bunu size satmak zorunda değil. Ya sizi tanıdığı ve muhabbetiniz olduğu için bu fiyattan verecektir ya da bu işte bir kâr gördüğü için, daha yüksek fiyattan satacaktır. Buna “kazıklamak” demek, çok abartılı bir fiyat istenmedikçe, biraz haksızlık bence… Fiyatı tamamen karşılıklı ilişki belirliyor…
Ha bir de şu var. Ben bakkalımdan 9,5 liraya alıyorum ama çoğu zaman da şişe bulamıyorum. Adam biriktikçe Tuborg’a iade ediyor. Belki biraz daha yükseğe alsam benim için biriktirecek… :wink:

2 Beğeni

ben izmirde yaşıyorum. burada tuburg arabası boşları tek seferde götüremez. bakkalların önü şişe ve kasa doludur hep.

o nedenle 10 liradan fazla vermek istemiyorum. neyseki köyden 10 liraya aldım. 5 kasa 45 lira verdim :wink:

kasa 3.90 tl sise 25 kr

adres bilgisi ne ? hangi şehirde

istanbul beylikduzü kasalari direk dagitimci aractan aliyorum sifir ayarinda yada sifir iste çiziksiz temiz . efes malt yazan şişeleride tekel bayiden …

2 Beğeni

4 adet efes malt kasası lazım, elinde fazla olan?
Tanıdık tekel/bar sahibi arkadaşı olan veya dağıtımcı araçtan alabilecek olan?
Ya da fiyatını bilen?

Düz bir tekel bayiine gir. Kasa lazım de. Tanesi en çok 5-6 tl. Satıyorlar merak etme.

Her tekel aynı olmuyor ki maalesef, yinede dediğiniz gibi yapacağım.
Teşekkürler.