Basketbol ve bira

Selamlar. Euroleague basladi malum. Efes’in efes olduğu ve benim henüz reşit olduğum dönemlerden beri efes taraftariyim ( adam olacak cocuk tuttuğu takımda belli olurmuş :slight_smile: belki vardır benim gibi en sevdiği şey basketbol seyrederken sevdiği birayi içmek olan ( geçen sezon bile hep efes içtim bu ilk sezon olacak kendi biramla :slight_smile: isteyen buyursun, iki basketbol muhabbetinin belini kırarız …

3 Beğeni

Zamanında tuborg genç takımında oynamışlığım var, ordan mı bulaştı dersin :smiley:

Bi yerden bulaşıyor bu iki meret :grinning: :grinning::grinning:

Bu akşam fenerbahçe ilk maçına çıkacak. Kadro değişmedi umarım geçen seneki başarısını devam ettirir :slight_smile: ben de bağıra çağıra izlerim :beers:

1 Beğeni

Brewmaster serisinden oturarak içebilirsin bence :smiley: ale serileri fena değil.

10-25 yaşım aralığı bahçelievler efes pilsen fabrikasının yan komşusuydum, arpa kokularıyla büyüdüm, 3 ay da takımda oynadım :slight_smile:
Abdi ipekçi’nin dili olsa da anlatsa o şahane maçları ve efsane kadroları, daha ortada üç büyüklerden hiçbirinin adının anılmadığı, sadece efes ve ülker çekişmelerini ve avrupa maçlarını…

Bende o senelerden beri efes pilsenliyim (ama anadolu efesli değilim) ve efes içicisiyim, tuborgu da bir türlü sevemedim ve hararetli savunanları anlayamadım.

1 Beğeni

Karşıyaka’da adettir 1-2 şişe bira devirmeden basket maçına gidilmez. Özellikle şampiyon olduğumuz sene uğur yapmıştık. Her maçtan sonra Bostanlı’da barda maçın kritiğini yapıp 2-3 şişe bira içip üstüne de söğüş yemeğe giderdik. Benim de bir çok Karşıyakalı basketbol taraftarı gibi Efes Pilsen sempatim eskisi kadar olmasa da hala vardır. Hatta 1996’da Koraç Kupasını kazandıklarında televizyon başında içtiğim tombul Efes Şişelerini şamdan yapmıştım 4-5 yıl öncesine kadar duruyorlardı.

2 Beğeni

1996da koraç kupasında salondaydim İstanbul’daki maçta. Karaborsadan bilet almıştık, aaaah aaaah. …nerde o eski maçlar ( yaşlıyım ben evet ) :grin:

Koraç kupasını bende unutamam tabi ben o zamanlar 12 yaşındaymışım ama hala sanki gözümün önünde :slight_smile: bende yıllarca hem efes pilsen takımı hemde efes bira fanatiği oldum ama şimdi anadolu efes olmasından beri basket izlemiyorum bira olarakta tuborg içiyorum