Başlamayan fermantasyon

İlk defa bira kiti kuruyorum (Lager). Kitapçıktaki ve daha da önemlisi forumda okuduklarımı uyguladığımı düşünüyorum ancak 2-3 saat geçmesine rağmen hava kilidinde bir hareket yok. Kapağı kapamadan önceki son sıcaklık 20,5 derece, yoğunluk 1042 (bu biraz sanki düşük geldi). Her ne kadar kitapçıkta fermentasyonun 2-48 saat içerisinde başlayacağı yazsa da ilk defa bira yapmanın heyecanıyla 2 saat içerisinde bir hareket göremeyince panik moduna geçtim :slight_smile:

Eğer bu durum gerçekten normal değil ise neyi yanlış yapmış olabilirim ?

Sıcaklık değerini ilk gün 23 dereceye kadar çıkmasına izin verin ve rahatınıza bakın o mayalar,o şekeri tüketmek zorunda :wink: .Elbet çıkacaktır gaz,kitapçığa uygun yaptıysanız…

İlk kit heyecanı, hemen gaz çıkışının başlamasını beklemek, muhtemelen şişeleme aşamasından sonra ilk haftayı beklemeden açılacak 1-2 şişe… vb. şeyler tamamen merak ve heyecandan kaynaklı ve bu güzel bir şey :slight_smile:

Merak etmeyin gaz çıkışı dediğiniz gibi 2-48 saat içerisinden başlaması muhtemel, sıcaklığınız iyi yoğunluk biraz düşük ama dert edilecek bir şey değil.

İlk kitimde gaz çıkışı 2. saatin sonunda başlamıştı kovanın üstündeki termometre değer göstermiyordu ve gaz çıkışı 3 gün deliler gibi devam etti, resmen hava kilidi çıldırmıştı :slight_smile: Tabi bende cahil cahil seviniyordum " oh ne güzel çıkıyor gaz güzel biranın habercisi" diye. Sonradan ilk sıcaklığımın çok yüksek olabileceği, biralarımın 3 gün müdahele etmediğim için 28-30 derece arası bir fermantasyon süreci geçirdiklerini falan okuyarak öğrendim.

48 saat sonunda gaz çıkışı gözlemlemezseniz tekrar yazın lütfen o zaman muhtemel sorunlar var demektir. Biralı günler :smile:

Paniğe gerek yok, tahminimce yarın 12:00-14:00 arası başlar. Şimdi her kurulum farklı olasılıkları da yanında getiriyor doğal olarak. Şeker miktarı farklı, mayanın çoğalma düzeyi, sıcaklık, mayanın uyandırılıp uyandırılmaması, kapağın veya musluğun hava kaçağı yapması v.s. bir sürü etken var. Ama bence kitapçığa ortalama 12-14 saat diye yazılmalı hava çıkışı için. Evet 2 saatte de başlayabilir 48 saatte de ama aslında hava kilidinden hava çıkışını görmek ya da görmemek bir ölçüt değil. Bir yerden hava kaçağı vardır, ellemezsiniz, karbondioksit biranızın üstünü kaplar, hiç hava kabarcığı görmeden biranız olur mesela :slight_smile:

Yarın 18:00’e kadar bekleyin ve kovanın arkasına cep telefonunuzun flaşını açarak tutun ve sıvının bittiği yerde üstte lekeler var mı bir bakın. Lekeler varsa krausen oluşmuştur ve fermantasyon başlamıştır. Baloncukları görmek için kova kapağını bastırın nazikçe etrafından ve sonra etrafını streç filmle sarın.

Cevaplar için teşekkürler. Valla hanımı yataktan atıp kovayı mı alsam yatağa diye düşünmeye başlamıştım, hani gece kalkar kabarcık kontrolü yaparım diye :slight_smile: Bir nebze rahatladım. Artık yarın akşamı bekleyeceğiz anlaşılan.

Not: Kovanın bulunduğu oda sıcaklığı 22.9 şu an.

1 Beğeni

Sabah kalktığımda fermentasyon başlamıştı. An itibariyle saniyede 1-2 kabarcık çıkıyor. Oda sıcaklığım 22.1. Artık bundan sonra sıcaklığı sabitlemek için gerekli sistemin temini için uğraşmam gerekecek zannedersem.