Bayram Tatili öncesi kit kurmak

Merhaba arkadaşlar, evde bira yapıldığını ilk bundan bir yıl önce bir yıl önce bir arkadaştan duymuştum, bana evde bira yaptığını söylediğinde çok gülmüştüm :smile:  Ama yakın zamanda bir arkadaştan daha duyunca merak ettim arkadaşım bu siteyi bana gösterdi, baya inceledikten sonra bu işe bende başlamaya karar verdim.

Başlangıç seti siparişimi verdim, ayrıca malzemelerin çok sevdiğim ve çok özlediğim memleketim Urladan geldiğini görünce çok sevindim :slight_smile: malzemeler dün elime ulaştı bir an önce yapmak istiyorum aslında ama bayram tatilinde Urla’ya gideceğimden evde olmıycam acaba kiti kurup öyle gitsem sorun olur mu ? bu arada ev yaklaşık 26-27 derece akşamları biraz daha azalıyodur tabi camı açık bırakıp gidebilirim, ama tabi 9 gün evde olmıycam sizce sorun olur mu ?
Lütfen acil cevap, her an kiti kurabilirim :smile:

Merhabalar,
26-27 dereceler biraz fazla.Köpükten bir kutu veya kullanılmayan bir buzdolabınız varsa iş görürdü.Fakat arada hava kilidini kontrol etmek gerekiyor.Özellikle yeni hava kilitlerinin çabuk suyu boşaltma problemi var.Bu yüzden kovayı yalnız bırakmak oldukça riskli bence.Bana kalırsa geldiğinizde kurun.Böylece güzel tadı olan biranız olsun :slight_smile:

Dediğiniz gibi yapıcam kendimi durdurabilirsem tabi : ) kurup tatile gitmek çok doğru değil gibi

Aslında sizi anlıyorum gerçekten:) Zaman çabuk geçsin,hedefime ulaşayım istiyorsunuz.Yaparsanız bu da olabilir elbette.Lakin 10 gün için alışık olmadığınız tadta bir birayı çevrenize sunmak istemezsiniz bence:)
Kendiniz içersiniz evet ama etrafa anlattıysanız eyvah :slight_smile: Sabır bu işin TEK ilacı :wink:

Bana sorarsanız kurun derim. İlk günler ısıyı kontrol edebileceksiniz ve sonrasında abartı bir sıcaklığa ulasmayacak. 20 nin altında baslarsaniz ve 3-4 gun o derecelerde tutabilirseniz, giderken de 5 litrelik bir buz koyarsanız yanına, 5-6 gün (fermantasyonun yoğun olduğu günlerde ) istenilen sıcaklıgi saglarsiniz. Sonrası 26 27 çok farketmez bence.

Heyecanınızı anlıyorum.İyi bir başlangıç için @GulfenZ 'nin dediği gibi hava kilidi takibi bencede şart ve kontrol etmemek ilk kitten hayal kırıklığı yaratma ihtimalini doğurabilir.Ama @GunelOzgur 'ün dediği gibi de ısı kontrolü sağlanırsa problem olmaz.Siz evde yokken kovadaki bira 9 gün geçirmiş ve zamandan kazanmış olabilirsiniz.Avantajlar ve dezavantajlar var.Şimdiden ilk kitinizi içerken oluşacak heyecana odaklanın ve kararınız verin derim :slight_smile:

Kiti kurmadım bayramdan sonra yapsam daha iyi olucak teşekkürler arkadaşlar.

1 Beğeni

Camı açmak da iyi fikir değil bence :slight_smile: Dışardan daha çok sıcak giriyor içeri :slight_smile:

1 Beğeni

Ben 22 - 23 °C’de seyreden oda sıcaklığında bile cesaret edemedim kurup, başında durmadan tatile gitmeye… 2 kit orange bock bayram dönüşünü bekliyor maalesef…

Buzdolabı avantajımı kullanarak cumartesi günü kitimi kurdum.
Sıcaklığı 21 dereceye sabitledim, bugün dahil 2, 5 gün gözlemledim ve kendi haline bırakıp yarın tatile gidiyorum.
Gazam ve bayramınız mübarek ola :slight_smile:

1 Beğeni

19 dereceye sabitleyin. daha iyi sonuç alırsınız.

3 gün sonra geldiğimde ısının 18’e düştüğünü gördüm, gaz çıkışı hala devam ediyordu ama hemen dolaptan çıkarıp 21’e kadar yükselmesini sağladım, o sırada buzdolabının termostatını düşürdüm ve ertesi gün 20 derecede kalmasını sağladım.
Bu akşam yine gidip kontrol edeceğim, inşallah hala 20 derecededir, zira sırf dolap avantajını kullanmak için kiti yazlıkta kurdum, git gel benzin masrafını maliyete eklersem bakkaldan alsam daha ucuza gelirdi sanırım :grinning:

1 Beğeni

Arada tekelden de alın,tadın ama sizin yaptığınız bira el emeği uğruna daha lezzetli oluyor.Birde maliyet konusunda yaptığım yatırımla 5. kitimden sonrası tekelinkinin altına ancak düştü;sürüm,bu hobinin baştacı :smile:

Tekelden almadan duramam zaten maalesef biraz fazla alkol tüketen bir bünyeyim.
Geçen gün efes malt ürününden inanılmaz bir maya kokusu ve tadı aldım (diğer şişede de aynısı olursa baya fabrikaya numune göndermeyi düşünüyorum) o sebeple tekel alımlarımı aza indirmeyi düşünüyorum da daha kendi biralarımın olmasına da baya var, o zamana kadar ne yapacağım bakalım

Dediğiniz gibi el emeği ve uğraşma hadisesinin oldum olası delisiyim zaten, umarım bunca uğraşa değecek ve devamı gelecek :slight_smile:

1 Beğeni

Maalesef 17 dereceye düşmüştü fakat 9. gününde hala gaz çıkışı devam ediyordu, dolaptan çıkartıp 19’a kadar yükseltip dolabın termostatını iyice kısıp tekrar dolaba koydum bakalım.
Dolaptan çıkartıca kovanın dibi ağırlıktan sarkmakta ve başka yere koyunca yeniden düzleşmesiyle içerideki hava oranında oynama oluyor, inanılmaz hızlı şekilde içinden hava boşaldı, dolaba alınca yeniden 1-2 defa kabarcık attı ama bu durum inşallah içeridekinin olgunlaşmasına bir zarar vermez…

Verir mi? :confused:

Vermez. O çıkan baloncuklar kovada birken karbondioksit. Hiç bir sıkıntı olmaz. Sadece şişeleme işleminden hemen önce dolaptan çıkaracağınızı düşünürsek, şişelerken tortuyu da almamak için en az bir kaç saat dinlendirmenizi öneririm.

1 Beğeni

Biriken karbondioksit olduğunu biliyorum ama sanki yavaş yavaş çıkacakken benim yüzümden çok hızlı şekilde çıktı gibi geliyor, yani ne bileyim sanki üstte biriken gaz olduğu müddetçe aşağıdaki hareket daha kendi kendine işlemlere devam edecekti diye mantık yürütüyorum. Dediğiniz gibi sıkıntı olmasın inşallah, çok özen gösteriyorum böyle basit bir şeyden heba olmasını istemem.

Öneri çok mantıklı teşekkür ederim, gerçi tortuyu hareket ettirmemeye özen göstererek çok ağır hareketlerle yerinden oynatma işini yapıyorum ama yinede dediğiniz gibi bekleyip şişeleyeceğim.

Şimdiden afiyet olsun o zaman :beers:

Amenos :sparkles::pray::sparkles: