Bekletilecek Bock vs Hemen İçilecek Pilsner

Merhabalar. İlk biramı Bock yapıp ilkbahar gibi içmeyi planlıyordum fakat ilk kitim olacağı için temkinli yaklaşıyorum. Bu bekleme süresinde başka bir kit yapıp (çabuk olgunlaşan :slight_smile: ) onu içmeyi planlıyordum fakat ilk yapanların tecrübeleri, diğer yorumlar vs beni biraz korkuttu. Siz ev biracılarının yorumuna ihtiyacım var :slight_smile: Başlangıç kitini alıp, pilsner’i kurup, içerken mi bock’u kurmalıyım yoksa ilk olarak bock kurup şubat ayı gibi pilsner’i mi kurmalıyım?

coopers mexican cerveza kurabilirsin. (açıkrenk malt özü + 300-500gr şeker) benim fermentasyon 10günde bitmişti.
şişede de 2 hafta sonra içime hazır hale geldi. bekledikçe daha iyi oldu.

önceliği de mexican cerveza’ya verip sonra bock’u kurmalıyım değil mi :slight_smile:

1 Beğeni

Benim tavsiyem bock kurarsaniz sisede en azindan 1 ay bekletmek olur. O yuzden daha cabuk olgunlasacak pilsner tarzindan kit kurun once.

2 Beğeni

bende en az 2 ay bekletmeyi düşünüyorum. mayıs haziran gibi serin serin iyi gider sanıyorum :slight_smile:

40 günlük bockım var ama tat daha oturmadı artık siz düşünün. Pilsneri bir haftalikken bile içmiştim.

1 Beğeni

hocam selamlar kiti kurmuşsunuz belli memnun kaldınız mı ? limon tadı, corona benzerliği, tad vb yorumlar mısınız? :slight_smile:

Ben cortez gold kurdum kovada 15 gün şişede 22 gün bekleyen,corona benzeri bir bira değil,alkol oranı 4.3 olmasına rağmen alkol derecesi 6.0 olan bock a göre içimi"bana göre" daha meşekkatli bir bira,premium pisneri tercih edin bence başlangıç içün,zaten butik bira sa hazır ilk başlangıç kitinde bu paketi boşu boşuna sunmuyırdur

1 Beğeni

hepinize teşekkür ederim yarın bir kit araştırması yapıp önce onu kuracağım sonrasında bock’u kuruyorum. iyi geceler

Bock için 1 ay + gerçekten tatta çok fark ediyor… Ale/Pilsner kurup Bock’u bekletirdim onları içerken…

1 Beğeni

aynısını düşündüm, pilsner’i yarın şişeliyorum :))

1 Beğeni

Ben de pilsner ve lager dans sonra bock kurdum ve 1 hafta şişede bekledikten sonra içtim: olmamıştı.
Neyse ki yazılanlar biraz rahatlattı beni.
Bekleyelim biraz daha…