Bekleyen maya ölür mü?

başlıkta sorumu belirttim.
iki haftalik fermantasyon yapiyoruz. diyelim ki bir sebepten kovada 4-5 yada daha fazla hafta kaldi biramiz.
şişelesek bu kadar süreden sonra(tabiki şeker ilavesi ile) maya iş görür mü şişe içerisinde?

(5 haftaligina hongkong’a gitmeden eve 9-10 kova yatirip oyle gideyim diyorum :slight_smile:)

Butik bira en fazla 1 ay kovada bekleyebileceğini, fazlasının birayı bozacağını söylüyor. 200-250 litre birayı hiç riske atmayın bence :slight_smile:

Beeradvocate’ta şu linkte tartışılmış bir konu… Siz sorunca ben de merak edip araştırmaya giriştim :slight_smile:

Bu arkadaşlar 4 hafta ilk fermenterde tutuyorlar biralarını… Birisi ‘5 haftaya yakın ilk fermenterde tutup sonrasında şişelediğim Bock inanılmazdı’ yorumunu yapmış…

Bence olur… Autolysis denilen bir olay var. Biranın maya tortusu üzerinde çok uzun süreler kalması bazı istenmeyen tatlara sebebiyet verebiliyor. Gelir gelmez şişelemeye girişebilirseniz bence yapılabilinir…

1 Beğeni

tesekkur ederim hocam.

@BeerIV nin verdiği linkte tartisilan bir kac seyi turkceye cevirerek foruma katkida bulunmak istedim. kendi soruma da cevap vermis oldum;

biranin uzun süre ilk fermenter de beklemesinin iki tehlikesi oldugundan bahsetmis ecnebi arkadaslar;

birincisi otoliz(autolysis) denilen süreç. bu mayanin kendi salgiladigi enzimler vasitasi ile kendi hucre duvarini parcalamasi ve kolonisini yok etmesi anlamina geliyor.( insanogluna benziyor)

ikincisi de plastik yada oksijen gecirgenligi olan herhangi bir kapta uzun sure bekleyen biranin okside olmasi. yani bozulmasi.

bu iki sebepten dolayi 4haftadan fazla beklemesini faydali bulmamislar.

neden kitlerin uzerinde “2 haftada icime hazir” yazmasina da, “eger insanlara kit satmak istesen 2 haftada hazir mi derdin, yoksa 6 haftada hazir mi diyerek pazarlardin” seklinde sorarak endustriyel bi aciklama getirmisler :slight_smile:

*turkce klavyem olmadigi icin yazim hatalarindan dolayi ozur dilerim
*kisisel bilgi ve tecrubem degildir.

1 Beğeni

bazi mayalarda bu sure iyice azaliyor. mesela BE-256 istenen FG degerine ulasildiginda vakit kaybetmeden ya 2. fermentere alinmali ya da siselenmeli. maya bir sure sonra fermantasyon sonunda aromatik bilesikleri sindiriyor. bu da bekledikce daha dusuk aroma profili alinmasina sebep oluyor.