Benim biram "bock beer"

(Özgür) #1

(birol) #2

afiyet olsun Harika görünüyor Tarifi nedir acaba

(Özgür) #3

ve 500 GR ESMER ŞEKER 30 GÜN KOVADA BEKLETME , ŞİŞELEME ESNASINDA 2 KÜP SEKER ESMER ŞEKER KAPATTIKTAN SONRA 20 GÜNDE ŞİŞEDE BEKLETME :slight_smile:

(Mehmet) #4

Elinize sağlık. Küp şeker 2,08(750/360)x2 mi?
Şişeler Grolsch sanırım. Acaba kapak performansları nasıl olacak? Bir ara paylaşırsanız sevinirim.

(Özgür) #5

aynen grolsch bira kullandım kapak açısından çok güzel ve sampanya gibi patlıyor video paylasmak isterdim ama malesef burası paylasmıyor ama @ozgurbira_mersin instagram hesabından bakabılırsın

(Mehmet) #6

Grolsch’u arada sırada dışarıda içiyorum. Gerçekten açarken güzel patlıyor. Çekincem, şişe kapağının ikinci kullanımda (ilk şişelemede) hava kaçırması. Forumda böyle bir sorun olabileceğini okudum gibi ama şöyle bir araştırdım, bulamadım. Problem yaşamadım diyorsan, deneyeceğim.

(Özgür) #7

butik biranın verdiği şişe kapaklarında bi kaç problem yasadım hava aldıgı için bende mantarlı şişeleri araştırırken bu şişeler dikkatimi çekti bu ilk yaptıgım değil bu 2ci denemem super oluyor grolsch bira ile denemeni tavsiye ederim hiç bi şekilde hava girmiyor ayrıca yarısına kadar içip geri kapatıp dolaba koy 1 saat sonra bidaha iç asit kaçmıyor