Bir daha asla yapmam dediğiniz hatalar

Son 10 dk 50 gr ekledim hocam.
Ayrıca kalan 50 gr da kovaya eklendi.

Limon derken limon-mandalina tarzı bir aroma diyebilirim.
Tercih meselesi ben turunçgil aroması sevmiyorum. Mutlaka seven de vardır.:blush:

Ben kalan perle’ mi 1 saat kaynatıp kovaya başka şo ekleyeceğim.:blush:

1 Beğeni

Teşekkürler, bu şerbetçiotu değerlendirmeleri çok işe yarıyor, bol bol denemeler yapıp paylaşmak lazım.

2 Beğeni

Evet, bu kesinlikle çok önemli.
Kişisel tercih şo seçimini de doğrudan etkiliyor tabii. Ama doğrusu ben perleyi böyle tanımlayamam pek. Citra centennial amarillo gibi otların yanında perleye narenciye demek?.. bilemiyorum. Ama tabii bu kişisel bir yargı. Sonuç olarak yemeğinde hint baharatlarını bol seven biri için son derece yavan bir yemeğe, bir başkası bu ne, sırf tarçın karanfil biber zerdeçal diyebilir ve ikisi de haklıdır. Akgün bey belli ki hafif “dank” çam, reçine vs tercih ediyor. Colombus çok sevdiğim bir ot ve bence diğer otları dengeleme konusunda daha başarılı, tek ot kullanmam gerekse tercih eder miyim, emin değilim. Perle ise klasik bir ingiliz bence, Batılıların “floral” çiçeksi dediği aromalar daha baskın. Tad için kullanırsanız, evet, biraz narenciyemsilik var ama, sanki o da portakal, limon ya da mandalina değil de, bunların çiçekleri gibi. Her ingiliz gibi daha narin, saldırgan olması için yüklenmeniz gerek. Bence EKG ile birlikte bir İngiliz IPA’nın vaz geçilmez otu. Narinliği nedeniyle cervezaya kesinlikle uyar gibi geliyor, ilginç birşey olur sanki, ama ancak deneyip sonuç paylaşırsanız emin olabiliriz tabii.
Selamlar

4 Beğeni

Hocam perle alman kökenli değil miydi, yanlış mı hatırlıyorum? Yoksa köken Alman ama tarz ve aroma olarak mı İngilizlere benziyor?

1 Beğeni

Hahahaha, valla iyi ki yazdın yoksa perle’den fuggle gibi sözettiğimin farkına bile varmayacaktım. Tabii perle Alman. Yukarıda yazdığım her perle yerine fuggle koyup okuyun. Aroma profili için de geçerli bu.
Yaşlılık başa bela hehehe.

6 Beğeni

Buzdolabi rafinin altini bi sopayla desteklemeden kovayi dolapta muhafaza etmem…

Bosch cam raflarinin plastik kenarlari kirilmis ve 23 litre odaya dokulmus… Milletin evini su basar benimki bira basti… Parkeleri temizle, heryere camasir suyu dok bidaha kurut vs… 4 saat ugrastigimami yanayim, 23 litre brewsmaker pilseneremi… Evlat acisi gibi koydu…

9 Beğeni

Gecmis olsun. Ben de ilk bugday kitimi kovada calkalarken arkadasim kovayi elinden kacirdi ve 7 litresi dokulmustu. O gunden beri kova calkalamayi biraktim :joy:

2 Beğeni

Kovayı kapayıp, hava kilidini taktıktan sonra kovanın yerini değiştirmem, ters basınç sebebiyle kilidin içindeki su kovaya geçiyor.

2 Beğeni

Ben taşıyacağım zaman hava kilidini çıkartıyorum. Ama gaz çıkışının tekrar başlaması biraz vakit alabiliyor.

2 Beğeni

Önceden ne kadar çalkalamış olursam olayım, üşenip de şişe PBW temizliği aşamasını bir daha atlamam. Tek tük bile olsa arada enkefte olmuş şişeler çıkabiliyor. 10-15 dakikalık bir işi yapmaya üşenip risk almaya gerek yok.

4 Beğeni

İşte hep kendine söylediğim ve uyguladıpım şey👍

1 Beğeni

Evet geçen benim toplu enfeksiyonda da söylemiştin Durul hocam. Ben gene ders almadım, pilsneri de aynı şekilde şişeledim. Dün açtığım bir şişede enfeksiyon belirtileri vardı, “aha gitti gene bu parti de” diye panik olup bir tane daha açtım, neyse ki o sağlamdı. Yani arada gene bozuk çıkma ihtimali var hala.

1 Beğeni

Bir daha asla OG almayı unutmam :smiley:

Kullanmadığım zaman kovanın kapağını kapalı tutmam, hele de musluk takılıyken… Kovamı küflendirmeyi başardım, neyse ki yüzeyseldi ve pbw ile güzelce temizledim. Şimdilik kurtulmuş gibi görünüyor… Yine de siz dikkat edin, özellikle sıcaklarda…

2 Beğeni

Geçende aynı anda iki kit kurmaya karar verdim. Her şey yolunda, teker teker her ikisinin de sırası gelen işlemini yapıyorum, bir yandan da mayaları kitlerin yanında tutuyorum ki karışmasınlar…

Tabi bir süre sonra içimden bir ses mayaların üstüne adlarını yazmam için sürekli beni dürtmesine rağmen dinlemedim ve harıl harıl işleme devam ettim. En son halim şuydu; bu hangi kitti, soldaki kova soldaki mayaydı ama ben kovanın birine soğuk su eklerken yerlerini değiştirdim galiba, mı acaba? Vs vs vs…

Özetle, birden fazla kit kuracaksanız ve kit mayasını kullanacaksanız ufacık bir bantla onu hangi kovaya kuruyosanız ona bantlayın efenim. :sunglasses:

3 Beğeni

Birayı şişeleme yapacağım sıcaklıkta 2 gün bekletip karbondioksitin çıkmasını beklemeden şişeleme yapmam. Nükleasyon sinir bozucu olabiliyor.

Yedekte sürekli 2 (iki) şişeleme çubuğu bulundururum. Sorun aktarma çubuğunda zannedip 2 kova birayı oksidasyona ve havadaki bakterilere savunmasız bıraktım uzun süre çubukla boğuşurken. Umarım kontemine olmazlar.

Starsan’ı kendi şişesinde saklamam. Zira arkadaşın kabına sığmayan bir yapısı var.

1 Beğeni

Aynen, aynı sıkıntı bende de oldu, cam şişeye aktararak çözdüm sanırım

2 Beğeni

Pharmaton vitamin cam kutusunu arındırdım ve aktardım.
Hem cam hem de kapağı güzel.:grin:

2 Beğeni

şot torbası kullanmadan asla ama asla dry hop yapmam
tıkanmalardan dolayı dolum yapamadım çıldırttı beni adeta

1 Beğeni