Bir dikkatsizlik denemesi GrandPils!

Aslında herşey tamamen tatsız bir hata ile başladı, Bugun Pils kurmak için hazırlıkları yaptım kova temizliği sanitasyon malzeme tedariki vs vs vs vs herşey hazırdı. Nedense Brewfermleri ayrı Muntonsları ayrı rafta tutmaktayım. En öndeki pils i aldım. Sonra da arkasındaki konserve kutusunu zaten orda iki pils kalmış olması lazımdı. Kutuları açtım suya döktüm fotoğrafı çekmek için kafamı kaldırdığımda gördüğüm görüntü sağdaki… Kovada bir Grand Cru ve Pils vardı…Tek şansım 19 litre yapma niyetim ve evdeki Kuru Malt Özüydü. Kuru malt özü ekledim, 1060 da 19 lt lik GrandPils imizi hazırlamış olduk. Neye benzeyeceği konusunda en ufak bir fikrim yok. Bu zorunlu deneme de hepimize hayırlı olsun

8 Beğeni

Olumsuz bir sonuc alacaginizi dusunmuyorum, farkli bir kombinasyon olmus ama sonuç bence iyi olur.

1 Beğeni

1 kit blond ale, 1 kit pilsner ve bence tür olarak da çok uzak bira türleri değiller. Sonucun kötü olacağını hiç sanmıyorum. Umarım güzel bir bira elde edersiniz…

1 Beğeni

Lager gibi olur bence :slight_smile:

1 Beğeni

bana da açık renkli bir lager olur gibi geliyor :grinning:

1 Beğeni

Herşeye özen, temizliği filan…Karşında böyle bir görüntü olsun :smile:

Neyseki bock la karıştırmadın :smile: Bence güzel olacak. Ama yüksek alkollü, sert bir bira bekliyor seni gibi. Kolay gelsin… :smile:

2 Beğeni

@Serter bence senin su ekmek gibi bir furya olacak. Kesin guzel olacak ve bizler ikisini alıp karıstıracagız…:slight_smile:

simdiden afiyet olsun.

:slight_smile:

2 Beğeni

GrandPils güzel isim :slight_smile:

1 Beğeni

Dikkatsizlikler, sakarlıklar, tesadüfi buluşmalar olmasaydı zaten bira da keşfedilmemiş olacaktı… :smile:

7 Beğeni

Selamlar. Sonucun nasıl olduğunu merak ettim. Nasıl bir bira oldu acaba?

İlk kez Pils deneyen birini görecektim o da olmadı :slight_smile:

Gayet başarılı oldu, yüksek acılıkta bir GranCru Oldu içildi afiyetle :slight_smile:

2 Beğeni

Ben Grand Cru ve Brewferm Pilsen’i bilerek karıştırdım. Hem büyük kovada mayalayabildim hem de Crand Cru’nun yüksek alkolünü biraz azaltmış oldum. ABV 5,2 olan ve tadını çok sevdiğim bir bira çıktı ortaya :grinning:

1 Beğeni