Bira buharında fırında tavuk tarifi

Dostlar yemeğe gelecek ne pişireyim, farklı bir sunum olsun derken, ustalara danıştım. Jamie’nin sitesinde de bu tarifi görünce “tamam!” dedim. Hem bira sevenlere uygun hem de hoş sunumu var.

Dileyenler linkten okuyabilir. Benim uygulamam şu şekilde;

1,8 kg tercihen serbest gezen tavuk aldım. Tavuğu güzelce yıkayıp kuruladıktan sonra iki yarım limon ile ovdum. Zeytinyağı, biberiye, tatlı toz kırmızı biber ve tuz&karabiber ile iç dış güzelce masaj yaptıktan sonra buzdolabında dinlenmeye bıraktım.

Fırını turbo ayarında 200 derecede ısıttım. Dışarıda tuttuğum ve güzelce temizlediğim 33cl ince kutu birayı yarısına kadar içip, tavuğu kutunun üzerine yerleştirdim. Artık tavuğumuz orta boy bir fırın tepsisinde ayakta duracak şekilde fırına girmeye hazır.

Tavuğu 180 derecede 70 dakika kadar alt rafta pişirdim. +10 dakika bir fırça yardımı ile üzerine barbekü ve acı&tatlı sos sürerek daha pişirdim. (Fırın tepsiniz yuvarlak olursa bu işlemde tavuğu döndürmek kolay oluyor)

Sonuç…yediğimiz en lezzetli ve en iyi pişmiş tavuklardan biri.

Masaya servisi Jamie’nin önerisi aksine kutuyu çıkarmadan, tavuk dik duracak şekilde yaptım. Gülmekten tavuk soğuyacaktı:) Acele ile çekilmiş fotoğraflar aşağıda. Beklentimin aksine kutudaki bira tamamen buharlaşmamıştı. Tavuğu servis etmek için yan yatırırken dikkat.

Evde biram kalmadığı için ticari bira kullandım. Bir dahaki sefere dışı ticari, içi ev yapımı bira olacak.

Afiyet olsun

3 Beğeni

Afiyet olsun, gayet güzel gözüküyor. Ama bence birayı buna harcamayın. Bu yazıyı bir okuyun derim.

1 Beğeni

Paylaşım için teşekkürler…güzel yazı. Belki de tamamen psikolojik ama bence 20cl bira harcamaya ve sunumun hoşluğuna değer.