Bira kasaları ile taşınmak

(Samet) #1

Selamlar arkadaşlar,
Yaza doğru Ankara’dan Izmir’e taşınacağım ve elimde 10 kasa var (190 şişe). Elimde hazır biram olması için en az 2 kasa dolu şişe olacak. Bu 9 kasa bira da olabilir. İçmesem de mutlu oluyorum türlü türlü bira ile. :slight_smile: Onları da kasalara gazete, koli bantı vs ile sabitleyeceğim.
Evden eve taşınırken yaşayabileceğim riskler nelerdir? Patlama, taşımacıların özensiz davranması vs.
Daha önce buna benzer bir tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
Ek soru: çiçekleri nasıl taşıdınız? Kocaman ağaçlarım var evde evet :blush:
Sevgiler, teşekkürler.
Groove, vanilyamsı, pamuktan beyaz köpüklü, hafif baharlı, serin, lıkır lıkır biranız olsun.

(Ahmet) #2

yaklaşık 200 şişe ile taşınmıştım ben de. Kaç tanesi doluydu hatırlamıyorum ancak balonlu naylon ve gazete kombinasyonu ile bira şişelerini sarıp kolilere istifledim. Kolilelerin patlama, yırtılma risklerine karşın boş ve dolu şişeleri dengeli bir şekilde dizdim. Kolileri de koli bandı ile sıkıca bantladım. Üzerine de “kavanoz” yazdım ki taşıyanlar kırılacak bir şeyler olduğunu anlayıp hassas davransın. Tek bir fire vermeden taşındı. Ancak nakliyecilerin “abi bu kadar kavanozu ne yapıyorsunuz” sorusuna cevap düşünmediğim için o noktada sıkıntı oldu biraz :slight_smile: taşırken baya yıprandı arkadaşlar.

(Samet) #3

Benim şişeler kasalarda. Öyle taşıyacağım sanırım. Öylece koliye koymak zor olabilir.

(Ahmet) #4

Açıkçası kasa kasa bira taşımak ve buna karşın sorulacak sorularla muhatap olmak istemediğim için ben bu yolu seçtim. Kasaları da ayrı bir battal boy poşete koymuştum.
Yine de kasalarda gazate vb. malzemelerle desteklenebilir. Üzerine karton kesip bantla sarılarak kasalar kapatılabilir. En azından kasanın içinde stabil durur şişeler, taşıma esnasında düşme vs. olmaz.

(Boğaç Erkan) #5

Çiçekler de tek tek taşınıyor maalesef. Biraz yıprananlar oluyor, yeni yerlerine alışırken de zorlanabiliyorlar ama doğa -çok ağır koşullar oluşmadıysa- yeniyor hepsini.

İklim farkı haricinde sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Kolay gelsin.

(Şişede Enaz BİRAY) #6

Kasalarda olduğu müddetçe hiçbir sorun yaşanacağını sanmıyorum.
Hele kamyonuda izmirlilerden ayarladıysan “iş bitimi 2 şişe hediyem” de, bak onlara nasıl gözleri gibi bakıyorlar :slight_smile:

(Samet) #7

Bak bu iyi fikirmiş teşekkürler. Genelde sigara rica ederler. Bira sigara yaparız ağbilerle karşılıklı. :blush:

Kasalarla taşıyacağım ve evet sorularla muhatap olacak olmak canımı sıkıyor. Bu yüzden düşüncem şişeleri kasalara iyice sabitlemek ve battal boy siyah poşetlere geçirmek.

Önerileri ve deneyimleri bekliyorum. Teşekkürler.

(gökhan) #8

samet hocam İzmir’e hoş geldiniz diyelim şimdiden.taşımada devrilme konusunda üst üste 3ten fazla kasa koymamak veya aynı boyda yere daha sağlam basan(buzdolabı) gibi birşeylerin arasına sıkıştırmak olabilir.iyi istifçiler zaten bunları biliyordur da, ben de öneride bulunayım dedim.

(Samet) #9

Teşekkürler Gökhan Bey. Görüşmek dileğiyle. Gelmeme daha hala çok var.
O gün gelsin ıslatırız :smile:

(antipanik) #10

Her kasayı uygun ebatta 2 tane büyük boy poşetle iç içe bağlarsanız ve üst üste üç kasa yükletirseniz sorun olmaz bence de. Kolay gelsin.:blush::blush: