Bira tavsiyeleriniz

(Erkan) #1

Arkadaşlar Merhaba, İlk bira kitimi pilsner kurdum ve ikinci bira kiti olarak tavsiyelerinizi almak isterim.Yapımı kolay ve yaz günlerine gidecek bira olması yeterli,şimdiden teşekkürler

(Oğuzhan) #2

yaz ayları için mexican cerveza iyi bir alternatif olur, canadian blonde’yi de düşünebilirsiniz. Tavsiyem ısı kontrolu imkanınız varsa w3470 kullanmanız.

(Erkan) #3

Merhaba, teşekkür ederim önerileriniz için. Bu önerdiğiniz maya ile her ikisine de yapabiliyor muyum? Yapılışları pilsner gibi mi ? yaz ayındayız malum 20 derecede tutabiliyorum ancak.

(Oğuzhan) #4

tabikide. zaten w3470 lager mayasıdır. pilsner ise lagerin alt türüdür. yani tekelden alıp içtiğimiz efes tuborg gibi ürünler lager mayalar ile mayalanır. biz ev koşullarında dusuk sıcaklık saglayamadığımızdan kit üreticileri ale tipi maya oneriyor. ancal 20 derece lager mayalar için fazla malesef. ben kullanmadığım bir buzdolabına dijital termostat takarak 12-13 derecede fermente ediyorum lager maya ile. Yapılışı aynı hiç bir farkı yok, standart prosedür.

(g d) #5

(Erkan) #6

18-20 derecelerde hangi kiti önerirsiniz peki,mexicano ve diğer önerdiğiniz kit ile normal maya ile yapabilir miyim,yoksa başka öneriniz olur mu? 2 kit birden sipariş vereceğim bir diğeri daha farklı tatta olabilir,desteğiniz için teşekkürler

(Oğuzhan) #7

yapabilirsiniz tabii ki. zaten kitlerin içerisinden çıkan mayalar genelde ale mayalar oluyor sorun olmaz. kit içerisinden cıkan maya harici bir maya kullanmak isterseniz us05 önerebilirm. pilsner türü biralara daha çok us05’in yakıştığını düşünüyorum.

(Erkan) #8

Teşekkür ederim destekleriniz için