Biraderler. çok komik birşey oldu. hatta trajikomik!

Bugün başlangıç kitim ile birlikte ilk biramı kovalamış bulunmaktayım. ama mevzu çok daha farklı; kovaladıktan sonra akşam gittim tekele (Ankarada yaşıyorum) 2 kasa ve boş şişeleri aldım, geldim eve. neyse evde oturuyorum. Babamın telefon çalıyor. Jandarma ******* plakalı araç sizinimi?
-Evet

• Tekelden 2 kasa boş bira şişesi almışsınız?
  • oğlum almıştır’ dedi telefonu ben aldım.
    Durumu anlatmaya çalıştm. butikbira.com dan kit aldım. evde kendim amatör bira yapıyorum. şişeleri temizleyip bira doldurucam onlara dedim. yanınızda bayan varmış dedi. evet eşim dedim. memurum. şurda çalışıyorum fln dedim. Jandarma öyle deyince ikna oldu, önümüz nevroz dedi. ihbar aldık değerlendiriyoruz dedi…
    Yani hepinizi gambazlamış bulunmaktayım :smiley: jandarma kapınıza dayanabilir. :smiley: şaka bi yana, insanlarımız haklı olarak korkmuş durumda ve böylesine komik bir olayın yaşanması gerçekten trajikomik… paylaşmak istedim… belki benzer durum başınıza gelebilir… kalın sağlıcakla…
10 Likes

Cidden trajikomik bir olay olmuş artık herkes birbirinden şüphe etmeye başladı (haksız da sayılmazlar malum ülke bu haldeyken). Ben de şişe almaya gittiğimde önce şüpheli şüpheli bakışlar ardından bir sürü soru soruluyor ne yapacaksın bu şişeleri, kimyager misin, nerde çalışıyosun vs… Tekelci bile ayak üstü gbt taramasından geçiriyor…

2 Likes

Neyse ki tekelimiz tanıdık, biralardan ikram edince sorun kalmıyor :smiley:

1 Like

Şimdi o sizi ispiyonlayan tekel molotof süsü verilmiş bir şişe ile korkutulmayı hak etmedi mi? :smile:

Şaka bir yana sıradan vatandaşın canını sıkacak paranoyalara varmadıkça şüphecilik bu ara iyi bir şey. Tekelin nevruz tarihini bilmesi de başka bir farkındalık :smile:

1 Like

Ya muhtemelen tekelci abi değil, o şişeleri arabaya koyarken gören vatandaş ihbar etti. Tekelci abimle baya muhabbet ettik. Anlattım ona ne yapıcağımı, Malum Ankarada yaşanan olaylar, halkımız gergin, aslında vatandaşa hak veriyorum. Bizi bu hale sürükleyen terör destekcilerine lanet olsun! Neyse biramdan gaz çıkışı arttı, mayalar coştu :slight_smile:

2 Likes

Jandarma kısmı hariç geçen gün aynısını yaşadım. ‘‘Monoton kokteyli’’ mi yapıcan gibisinden baştan aşağı süzmeler, arabaya şöyle bir bakıp plakayı da görmeye çalışmalar. Bir yandan ne iş yaptığımı öğrenmeye çalışmalar. Adam resmen GBT me baktı. Yoğun çabalarım sonucu rahatladı neyse. Getir burada satalıma kadar vardı iş :slight_smile: 42 boş şişe ve iki kasayı toplam 19,5 tl ye aldık neyse. Bu arada 'monoton kokteyli esprisi tarafıma ait değil, sitede çok uzun vakitler geçirdiğimden hatırlayamadığım bir ustamıza ait.

Peki, gercekten molotof yapacak biri telefonda bira yapacam vs. Derse. Ona da inanacak mi jandarma pat diye.(seytanin avukatligini yaptim.)

1 Like

Evet çok haklısın, onu bende çok düşündüm. Sanırım jandarma aile boyu gbt sorgulaması yapmıştır. Şüphelenicek bi kayıt yoktur diye düşünüyorum. Telefonda ses tonumdan verdiğim cevapların tutarlılığından doğru söylediğimi anlamıştır.

ben sana inanmıyorum. sende monoton kokteyli yapma eğilimi var bence. arkadaşlar bunlar hep … zihniyedi bunlaaaarrr herşeyi yapabilir. :joy: