Birahanelerdeki Karbon Yükleme cihazı ile Butik Bira

Arkadaşlar merhaba ben bir arkadaşım sayesinde fıçı bira makina sı alacam derdim şu kovada mayalayacağım kiti şişeleme günü geldiğinde şişe yerine makina nın 30 lt fıçısına doldurucam bu ikinci doluma tekrarda şeker eklemem gerekirmi? İkinci fıçılama olacağı için tadı bozulur mu?

1 Beğeni

şekeri çok az miktarda kullanılıyor. orantıyı kendinize göre hesaplayın. maya çalışsın diye sadece.

2 Beğeni

Bu sorunun cevabi icin makinanin, daha dogrusu sistemin adini bilmemiz gerekiyor. Cogu keg sistemi gazlanmayi co2yle sagliyor, priminge gerek kalmiyor. Bahsettiginiz karbon yukleme cihazi tanka co2 basip basincla sogukta beklettiginiz duz keg sistemi iste priminge gerek yok. Bence siz sistemin fotograflarini atin, daha net cevaplar cikacaktir.

1 Beğeni

Soru dışı başlık içi; “Birahane” mi kaldı memlekette azizim, artık hepsi ya pub ya bistro ya da bar…

2 Beğeni

Co2 tüp le gazlandiricam bu hafta lager biram günü doluyor. Kovadan 30 litrelik fıçıya doldurucam sonra ficiya karbon vericem ama hemen mi veriyim yoksa birkaç gün daha burda beklesin mi? Karbon verince cabuk bozulurmu bira ? cihaz celli marka tesekkurler

böyle bir makine ne kadar ki. merak ettim. türkiye distribütöründe ürün yok diye biliyorum.

celli marka iki ürün buldum birisi soğutucu ve gaz kısmı bir musluk ayrı diğeri fotorafta ki ürün 2000 2600 lira iki fiyat biri mobil biri sabit… ama kararsızım :smiley: