Biranın bulanık görüntüsü

Merhaba arkadaşlar. 12 nisanda kurduğum Pilsner kitimi dün şişeledim. 16 gün sonunda yoğunluğu şişeleme seviyesine gelmişti. Fakat biradan örnek aldığımda da farkettim rengi bulanıktı. Ama tadı ve asidi gayet güzeldi tadına baktım. Aldırmadan şişeledim ve dinlenmeye bıraktım. Bugünde kontrol olarak baktığımda o bulanıklık şişelerde belli oluyor. Özellikle kovadan doldurduğum son şişeler daha bulanık. Sorularım;
1- Bu normal bir durum mu?
2- Kurulumdan kaynaklı bir durum mu? (1 kilo şeker ve kendi mayası ile kurdum)
3- Yeni aldığım Lager kitimi kuracağım ama renginin berrak olmasını istiyorum bunun için ne yapmalıyım?
Şimdiden teşekkürler :beer:

Normal, şişede bekledikçe bulanıklığı azalır. Yine de berraklaştırıcı ürünleri kullanabilirsiniz.

Bu ürünü gördüm evet ama katkı sağlamadan yapılamıyor mu bu işlem. Şeker yerine kuru malt özü veya maya değişikliği gibi ?

Şişede 1 ay bekleyince benim biralar pırıl pırıl oldu.

Örnek olarak resim atmanız mümkün müdür size zahmet :slight_smile:

şişede bekleyince dibe çöküyor ve gayet berrak oluyor bira 2 gün önce şişelediklerime baktım american light lager olduğu için rengi baya açık cam gibi duruyor şişede sanki su doldurmuşum şişeye gibi :slight_smile: bekledikçe dipteki tortu iyice yerleşecek sıkılaşacak ve dibini almadan tek seferde doldurursanız gayet berrak biralarınız olur hoş dibinide içiyorum bir fark göremedim bulanıklık dışında kimisine maya dokunuyormuş sanırım ama bende sıkıntı olmadı :slight_smile:

Bekleyelim görelim bakalım nasıl bir görüntüyle karşılacaz :slight_smile:

Kesinlikle yoğunluk ölçer kullanıyorum(hidrometre) ,böylece hava kildine göre değil ölçüm ile sonuca varıyorum.

Şişelediklerimi dik olarak koruyorum.
Genelde tüm kitler dolumdan sonra 2-3 günde istenen berraklığa geliyor.

Dolumdan sonra en az 30 gün bekliyorum
Bazı biralar buzdolabında bekleyince bulanıklaşıyor, ben içeceğim biraları ve bardakları alarm kurarak buzluk kısmında şok soğutma yapıyorum, en çok 60 dakikada (unutulursa şişeler patlar) hiç matlaşmadan buz gibi bira içiyorum, tavsiye ederim.

Bol köpüklü biralar :beer::beer::beer:

2 Likes

Yoğunluk ölçeri bende kullanıyorum o olmadan şişelemek biraz tehlikeli :slight_smile:
ve dediğiniz gibi dik bir şekilde beklemeye bıraktım 27 gün sonrasına heyecanlı bi bekleyiş var.
Teşekkürler :beer:

1 Like

500 ge malt özü ve 1 kg şekerle kurulum yaptım… şişeleme yaptım. Şişelemeden 4 gün sonra deneme için açtım… renk hala bulanıktı… sadece şekerle kurulum yaptığım zaman bu bulanıklık olmuyordu… malt özü kullanınca daha mı çok beklemek lazım

Benim biralar hep dik durur. Sallanmaz etmez. İçeceğim zaman hareket eder. Şişeden dökerken son bir parmaklık kısmı bırakınca berrak, onu dökersen bulanık bir bira oluyor. Ayrıca katkı maddesi dışında. Şişeleme kovası mantığı kullanmanı da tavsiye ederim, sifon ile başka kovaya aktarıp orada dolum yapınca tortu ve mayalar orada kalıyor çoğunlukla. Ayrıca son kısımların öyle olması çok normal ben bilerek onları da şişelerim ve o şişede ki biralar bulanık olsa da lezzetleri veya gazları çok çok daha farklı oluyor. Bir tık lezzetli geliyor bana onlar. Sev onları sev :sweat_smile: