Biranın Dolapta Beklemesi & Plasebo Etkisi mi?

Herkese selamlar butik bira ailesi.

Tesadüfen denk geldiğim bir olayı yazıp fikirlerinizi almak istiyorum. İlk kurduğum kitin son birasını buzdolabına atmıştım hatıra kalsın diye. 2-3 hafta 22-23 derece odada bekleyen bira yaklaşık 22 gün kaldı dolapta 23.gün hatıranın midemde kalmasının daha doğru olduğuna karar verince açtım :smiley: Tat olarak belki de o serinin en iyi birasıydı.

Buzdolabında beklemesi biranın tadına gerçekten bu kadar etki ediyor mu deneyen var mı yoksa benimki ilk mahsüllerime duyduğum bir sevgiden kaynaklanan Plasebo etkisi miydi? Hepinize bol biralı günler dilerim

Not: Bira başlangıç kitiyle gelen Pilsener’di 4 gr şeker konulmuştu her şişeye

Benim 2 kitteki tat gözlemim çok beklediğinde ilk 2-3 aylık biranın tadı gibi olmuyor. Bir şişe 6 ay buzdolabında numune bekledi ve o harika 45 şişeden eser kalmamıştı, çok kötü değil ama öncekileri arattı. Yapım aşaması dahil 4-5 ayda tüketmeli.

Buna ticari bira üretiminde soğukta koşullandırma (lagering) denir. Fermantasyon bitiminde bira 0°-2°C arasında 3 hafta kadar soğukta koşullandırılır. Bu sayede biradaki meyvemsi esterler, aldehitler, asitler ve diğer aroma bileşiklerinin miktarı oldukça azalır. Lager/pilsner biralara özgü o temiz ve biraz da düz içim elde edilmiş olur.

Evde bira yaparken, farkında olmadan Alman biracılığının geleneksel yöntemlerinden birini keşfettiniz! :smile:

9 Likes

Ben de ilk defa pilsner kiti kullanarak yaptım sıcaklık 28 C idi. Meyvemsi bir tat oluştu ancak dolapta bekledikçe o tat seyreliyor. İçimi daha güzel oluyor.

1 Like

Bazı biralar dolapta soğuyunca bulanıklaşıyor, mesela sıvı malt özlü pilsner bulanık oluyor ama amerikan light veya kanada premium biraları pırıl pırıl oluyorlar, bunun bir açıklaması varmı?

Merhabalar,
Bende 2018 Haziran ayında kurduğum bir kitten 1 bira dolaba koydum. Yaklaşık olarak 7-8 aydır buzdolabında. Bu biranın içilmesinde sakınca var mı?
Not:Bir arkadaşıma sözüm olduğu için bekletiyorum o birayı dolapta.

Buzdolabında bulanıklaşma kullanılan maltın protein içeriği ile ilgili.

Sakıncası, tek başınıza içmek olur.
Afiyet olsun

:beer::beer::beer:

3 Likes

Raf ömrü 6 ay sanırım . İçmek için çok beklemeyin derim.

makinadanmı yoksa biranın rengi bumu gerçekten. çok açık renkli ilk defa görüyorum. umarım makinadandır.

Merhaba arkadaşlar,

Benim apartmanımda merdiven altında bulunan tahmini 18-20C derecelik bir bölüm var. Yapmış olduğum biraları burda muhafaza ediyorum. 17.07.2018 tarihinde şişelediğim 5 şişe bira unutmuşum. Bu biraları içmemde bi sakınca var mı sizce?
Raf ömrü için 6 ay diye biliyorum fakat yine de bi danışmak istedim. Böyle bi olay yaşayan var mı acaba, yada tecrübesi olan?

Bozulduğunu zannetmiyorum. Tadına kokusuna bakın, için. Hangi şehirdesiniz?

@balkanbeer Şu ana kadar kimin birası bu kadar hatta daha fazla bekledi ise tadı şahane dedi :slight_smile: Bende hususi olarak beklettiğim belçika biralarım var 280 günlük 1 sene olsun içeceğim. Sizde tadına bakın iyi ise ki iyi olma ihtimali yüksek o zaman afiyet olsun şimdiden.

1 Like