Biranın Köpüğünün veTadının Kaçması

Merhabalar,

İlk kitimi Pilsner olarak kurdum. Çok berrak değil alkolu az tadı çok tatmin edici bir bira elde ettim. Köpük kalıcı değil ama baya bir çıkıyor.

Asıl Soruma gelecek olursam. Birlikte yaptığımız birayı kız arkadaşım eve götürdü bir kaç şişe. Yol 1-2 saat sürüyor. Yola haliyle çalkalanacağı için 2-3 gün buz dolabında dik konumda bekletti. Dolapta bekletilmiş bira açıldığında tadının çok ekşi köpüğünün hiç olmadığını söyledi. Şu ana kadar 12 şişe açtık 2 tanesini eve götürmüştü. Eve götürdüğü şişelerde hep bu ekşi ve köpüksüz oluyor. Kendim evde bira şişesini çalkaladım bir miktar sonra dolabıma koydum, birlikte açtık, yine tadı güzel köpük var gaz iyi.

Bazı şişelerde sorun var da ona mı denk geliyor. Neden oluyor. Tecrübe eden yorum yapabilecek olan var mıdır.

@emrebayat Emre bey bira yaparken pilsener kit ile beraber karışıma normal sofra şekerini katmanız hiç malt ekstraktı kullanmamanız ekşi tada sebep olabilir ama bu yoğun bir ekşilik ise mayalanma öncesi sanitizasyon konusunda eksiklik olduğunu düşünebiliriz yada kova hava alıyor olabilir ki kopuk yok demeniz de bunu düşündürdü hava alan bir kovada lactobacillus türleri yada başka laktik asit bakterileri biranıza bulaşmış olabilir yine sanitizasyon konusundaki eksiklikler sebebiyle brattanomycess bulaşmış olabilir. Bu koşullarda yol boyunca şişenin ısınması sebebiyle pastörize olmayan birada bakteri gelişimi söz konusu olabilir.

1 Like