Bisikletçi Birası Tour de Saison

Hem bisikletçi hem de butik biracı olarak sıradaki kitim ne olsun diye kafayı yerken karşıma çıkan, forumda hakkında yorum arayıp bulamadığım kit. Siparişi verdim. Bakalım nasıl olacak.

Yeni ürün olması ve özellikle 25-30 derecede olması gerektiğini görünce hemen aldım. malum Antalya halen 25-30 derece. Pazar günü kurulumu yaptım. 1058 gibi bir değer aldım. fermantasyon 12 saat içinde başladı. şimdilik bir sorun yok.

Ben de kurulum yapacağım. Fakat kafama takılan konu şişeleme şekerini de kovaya ekleyin tavsiyesi. Şişelerken de 4gr şeker kullanın diyor. Şişeleme şekerini kovaya eklemeden yapmam ne gibi bir fark yaratır? Başlangıç yoğunluğunu arttırır en fazla. O da çok az. Fikriniz ne olur? Teşekkürler.

şişeleme şekeri desktroz olduğu için şişeye koyarken gramaj ayarı zor olacağından bu şekilde yapılması önerilmiş. bence de ilk başta ekleyin, şişeleme şekerini de ayrıca ekleyin. sonuçta alkol oranınız biraz daha yüksek olur.

1 Like

Cevabınız için teşekkürler. Aynı şeyi düşündüm. Bunu eklemeyeceğim sanırım. Zira butik bira sanki tüketici bu şeker neden verildi bize kullanmayacaksak denilmemesi için kullanın diyor olmalı. Yoksa manasız…

1 Like

ben şişeleme şekerini kovaya atmadım. başlangıç yoğunluğu 1057 çıktı. final de 1005 gibi düşünürsek 6,83 gibi bir alkol oranı çıkıyor. şişeleme şekerini de atarsak daha da sert olur bence. şişeleme şekerini ölçüm aletiyle şişeleme için kullanacağım. en azından bir kısmını öyle yapmayı düşünüyorum.

2 Likes

şişeleme şekerini kullanmadıysanız desktroz yerine normal şekerle şişeleme yapmanız daha mantıklı gibi. desktroz la ayarlama normal şekerden daha zor olduğu için bunun kullanılması öneriliyor. desktroz u kullanırsanız tecrübenizi bizimle paylaşırsınız sanırım. aynısını Razorback IPA Bira Kiti ile de yaptık, yani desktrozu hiç kullanmayıp normal toz şekerle şişeledik. sizde de diğer türlü yaparsanız tecrübelerinizi bradan paylaşırsınız.

bu kiti ben de yapmayı çok istiyorum ama evde sıcaklık 20 derecenin üzerine çıkmaz, haliyle yaza kadar bu kite uzaktan bakmakla yetinicem :frowning: nerede 25 derece, çok zor.

1 Like

Anca ısıtma kemeriyle falan çıkar o sıcaklıklara artık. Ben buzdolabı içinde ısıtmayı düşünüyorum.

sıcaklık 26-27 lerde geziyor fazla çıkmasın diye buz takviye yapıyorum. :slight_smile:

16.gün ve gaz çıkışı az da olsa devam ediyor. yoğunluk 1010 seviyesinde. bugün şerbetçi otunu koyuyorum kovaya. yarın akşam şişelemeyi düşünüyorum.

Bu kiti 24.10.2018 de içerisinde gelen her iki desktroz şekerle beraber (şişeleme şekeri dahil) kurulum yaptım. OG 1.060 olarak ölçüm aldım. fermantasyon çok hızlı başladı, hava çıkışı oldukça yoğundu. ısı ortalama olarak 20 °C lerde. (ben garajda yaptığım için yaz aylarında bile max. 25 °C yi görüyor.) 3. günde gaz çıkışı oldukça azaldı ama devam ediyor. 3 hafta kadar kovada tutmayı planlıyorum, sonuçları burada paylaşırım.

sıcaklığı 24’ün altında tutarsan çok yavaşlıyor. hatta duruyor.

1 Like

Arkadaşlar merhaba. 20 Ekim’de Saison kitini kurdum. Şu an için 19 gün geçti. 21 günde şişeleme yapmayı düşünüyorum. Ortalama 17-19 derece arasında kitimin fermantasyonu devam etti. Şu an için 19 gün geçmesine rağmen hala daha gaz çıkışı gözlenmekte. Gaz çıkışının ve fermantasyonun devam etmesinden dolayı şişeleme konusunda çekincelerim oluştu. Diğer kurduğum kitlerde en geç 1 haftada gaz çıkışı oldukça azalıyor hatta yok oluyordu .Bu haliyle şişeleme sorun yaratır mı? Teşekkürler.

bekleyin, bu kitin kurulumunda 25 C civarı sıcaklıklar isteniyor, sıcaklık 17-19 arası seyrettiği için mayalar daha yavaş hareket ediyordur, dolayısıyla da hala sindirecekleri besin var demektir. bu tür şeyleri anlamanın aslında en kolay yolu kova içerisine yarım çay kaşığı kadar şeker atmak :wink: (enfekte etmekten korkabilirsiniz de) bunu şerbetçiotunu dry hop yapmadan hemen önce de deneyebilirsiniz. şekeri attıktan sonra ani köpürme varsa bilin ki hala hareket vardır, acele etmeyin bu kit kovada daha fazla bekletilebilinir.

Kit olunca sonucu bildirir misin? Aromaların ortaya çıkması için 23-25 arası tavsiye ediliyor, Acaba 17-19 arası sonuç nasıl olacak, merak ettim.

Bildiririm. 1 ay sonra buraya yazarım. :slight_smile:

Ben dün sabah içine şerbetçi otunu ekledim şişeleme yapacağım için. Şimdi ise fermantasyon tekrar hızlandı şerbetçi otunu ekledikten sonra daha fazla gaz çıkışı gözlemledim. Acaba şöyle bir şey yapabilir miyim? Şerbetçi otu torbasını çıkarsam ve birkaç gün daha fermantasyonun olmasına izin versem sorun yaşar mıyım?

1 Like

yani hala fermantasyon devam ediyor demekki, şu anda şerbetçiotunu çıkarmanız demek aslında biraz fazla kurcalamak anlamına geliyor. gaz çıkışı sadece şerbetçiotunun aromasının kaçabileceği anlamına geliyor. çıkarıp bir kaç gün sonra aynı işlemi yapmak demek 2 sefer enfeksyon riski anlamını taşıyor. sizce hangisi mantıklı :wink: bence bu saatten sonra hiç dokunmayıp bir kaç gün bekleyip şişelemek mantıklı, en azından elinizde içilebilecek bir set biranız olacaktır.

1 Like

Bu kiti 25 litre kursak gövdesi belirgin bir şekilde azalır mı sizce?