Black Cat Bourbon Barrel Stout

(biraci) #1

Yulaf ezmesi ile yaptığım, burbonda bekletilmiş meşe parçaları ile “şeettirdiğim” :slight_smile: stout kitimi şişeleme vakti geliyor. Önce etiket yaptım gene (ozalitçiye ayağım alıştı :D)

(Cenk) #2

vay çok güzel olmuş :smile:

(biraci) #3

Google ve çizimi yapan kişi sağolsun :smiley:

(Cenk) #4

yoğun esinlenme diyoruz buna :slight_smile:

(alkan_d) #5

@kaan_gok Stout kitim dark dme beklerken ben de senin tadım notlarını heyecanla bekliyorum :smile:

(Barış Genç ) #6

Tadına bakamamaktan ötürü gelecekteki “White cat” birasının etiketini merak ettim :unamused:

(Seyhan) #7

Etiket enteresan olmuş, umarım basacak iyi bi yer bulursunuz. Kötü basan yerlerde buradaki etkiyi vermeyebilir.

(biraci) #8

Bastırdım, şişeledim bile :slight_smile: Parlak etiket kağıdına bastırdım, çok güzel oldu, fotoğrafını çekmiştim ama telefon evde kaldı, akşam bir fotoğraf koyarım.

(biraci) #9

Ozalitçiye gitmeye üşendiğim için gitmişken kovada fermente olan soradaki 2 biraya da etiket hazırlayıp bastırdım :slight_smile:

(alkan_d) #10

@kaan_gok Ben dolum için GaraGuzu şişelerini kullandım, bir arkadaş da tasarım yapacak ama kaça kaç tasarlasın bilemedik. Senin etiketlerin en ve boy ölçüleri nedir?

(biraci) #11

Size şöyle bir template vereyim

Etiketleri ölçeklendirdiğim imajın asıl boyutu 4400x3100 piksel. Buraya çok büyük olmasın diye küçülterek koydum. Bu şekilde kenardan aynı boyutta boşluk bırakarak 4 tanesini bir çizime oturtup a4’e basarsanız hem 50’lik gara guzu şişelerine, hem tombul şişelere, hem efes malt şişelerine güzel şekilde oluyor.

(biraci) #12

Flaş biraz parlattı etiketleri ama idare edin :slight_smile:

(alkan_d) #13

Benim şişeler 33’lük :confused: bir cetvel edinip ölçmem gerekecek illa.

(biraci) #14

Şu şişelerdense büyük ihtimalle olur, onların düz kısmı yüksek bayağı : http://no9daire8.com/wp-content/uploads/2014/12/IMG_7679.jpg