Blackened bock beer siseleniyor ­čśâ

(E┼č┼čekkadaradam) #1

Selamlar,
30 nisanda 400gr ┼čeker 1 paket dark dme ve 400 gr Belgian candy ile kurdu─čum muntons bock Kitim art─▒k siselemeye haz─▒r. Etiketim de asagida.nas─▒l sizce?
Bock ┼či┼čelerken kullanaca─č─▒m ┼čeker miktar─▒ konusunda tecr├╝belerinizi paylasirsaniz sevinirim. Kal─▒c─▒ k├Âp├╝k iyi olur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum, 360/1000 den iki tane nas─▒l olur ? Riskli mi sizce bock i├žin? Yada 500luk ├Âl├že─činde biraz fazla mi atsam? ┼×imdiden tesekkurlerÔÇŽ

(Eren Ozturk) #2

┼×i┼čeleme tarihini yazman ilerde referans olmas─▒ a├ž─▒s─▒ndan iyi olacakt─▒r.
Dizayn─▒ be─čenmedim ama ki┼čisel tercih tabi, ├žok girmicem oraya. Afiyet olsun :slight_smile:

(E┼č┼čekkadaradam) #3

Sisede iyi duru gibi geldi ama denemedim. Bakal─▒m ┼či┼čede durdu─ču gibi duracak mi :smiley: siseleme tarihi bir ├Âncekinde yazmistim ama kalm─▒yor ki hep bitiyorÔÇŽ :slight_smile:

(Emre) #4

Etiket tasar─▒m─▒ bence ho┼č olmu┼č. Ki┼čisel zevk tabi ben de fazla girmeyim oraya :smiley: 2 adet 1000/360 l─▒k ┼čekere gelince,bence biraz fazla olur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Fazla gazlan─▒p ┼či┼če patlamas─▒n sonra,dikkat etmek gerek. 2 adet 750/360ÔÇÖ─▒n daha iyi olaca─č─▒ kanaatindeyim. Pilsner kitimde 2x750/360 ┼čeker kullanm─▒┼čt─▒m gayet iyi gazlanma ve k├Âp├╝k yakalad─▒m. Yak─▒nda 1 kg extra koyu DME ile kurdu─čum bock kitimi ┼či┼čeleyip,onda da 2x750/360 ┼čeker kullanmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yordum. Tecr├╝belerinizi bekliyorum :slight_smile:

(cenk) #5

and justice for all a g├╝zel bir g├Ânderme olmu┼č yaln─▒z blackining in vein yerine blackening in vein olmas─▒ gerekmez mi?

\m/

(E┼č┼čekkadaradam) #6

Dogru s├Âyl├╝yorsunuz ÔÇŽ hatta darkening in vein :blush: etiketleri de bast─▒m bakal─▒m sizin kadar dikkatli ├ž─▒kacak m─▒ ? Neyse nazarlik ve imza olsun, ne diyeyim :smiley:

(E┼č┼čekkadaradam) #7

Te┼čekk├╝rler. ÔÇŽ ├žok riske girmeyeyim dedi─činiz gibi, ├Âl├ž├╝ ile at─▒p biraz da ilave atay─▒mÔÇŽ gerisini buradan payla┼č─▒r─▒m :blush:

(g d) #8

Etiket g├╝zel ama yaz─▒lar─▒n yerle┼čimi nedeniyle doge memesine benzettim ben. ┼×unun gibi : http://m.imgur.com/KeCkV29?r

(E┼č┼čekkadaradam) #9

Siseledikten sonraki g├Âr├╝nt├╝ budur.
Tad─▒na bakt─▒─č─▒mda istedi─čim aromanlar vard─▒ ama Govdesiz geldi yine bana. Halbuki 20 litre kurdum. Umar─▒m ┼či┼čede kendine gelir. ÔÇŽ

(E┼č┼čekkadaradam) #10

─░lk Tester soda sisesinin a├žt─▒m be┼činci g├╝n├╝nde. Govdesi orta, tad─▒ epey pekmez ayar─▒nda. K├Âp├╝k kal─▒c─▒ de─čil ama kremams─▒, bardak kenar─▒nda kal─▒yor. Renk tam istedi─čim gibi koyu ve siyaha ├žok yak─▒n. Bir hafta daha rahat birakacagimÔś║

(E┼č┼čekkadaradam) #11

Bir hafta bekleyemeden a├žt─▒m bir tester daha :grin: pekmez tad─▒ ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ ┼čekilde kaybolmu┼č, asit─▒k artm─▒┼č tadlar oturuyor, maya tad─▒ s─▒f─▒ra yak─▒n.
Tek zay─▒f yonu k├Âp├╝k, o da 20 cl oldu─ču icindir umar─▒m. Cumaya kadar bekleyece─čim kesinlikle bu seferÔś║

(E┼č┼čekkadaradam) #12

Cumaya kadar bekleyece─čim demi┼čtim de─čil mi :sweat_smile:
Maalesef bekleyemedim ama pi┼čman de─čilimÔÇŽ g├╝zel ama kal─▒c─▒ olmayan bir k├Âp├╝k hala s─▒k─▒nt─▒ bence. Neyse tad ├žok g├╝zel oturmu┼č, cok lezzetli. Ince bir karamel tad─▒, hafif meyvemsi aromalar (hafiften yesil elma galiba )ve Bira oldu─čunu hat─▒rlatan acilik ÔÇŽ gayet dengeli geldi banaÔÇŽ ├žok hafif maya tad─▒ kalm─▒┼č ama b├Âyle de g├╝zel. Bock pi┼čman etmez kim demi┼čti :smiley:@Spotlightkid :wink:

(Tuvan) #13

Bardak ta pek yakismis :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

(Ezio Auditore) #14

O benim de─čil pervane nin laf─▒ :slight_smile: Ama alt─▒na imzam─▒ atar─▒m :slight_smile: @haan neredesin?

(E┼č┼čekkadaradam) #15

Dostlar sa─čolsun :grinning: Bardaksiz birakmadilarÔÇŽ Bock Men┼čeine uygun olarak : danke schon @Tuvi :wink:

(E┼č┼čekkadaradam) #16

Sizden duydum da ilk :grinning: neyse o zaman bir kez daha ┼čerefinize @haan @Tuvi @Spotlightkid