Blast şişe yıkama aparatının mutfak musluklarına bağlanması

Şişeleri yıkamak için aldığımız Blast ürününün mutfak bataryalarına uymaması gibi sorun mevcut. Nalburlarda bu tarz bir aparat yok. Ürün ancak çamaşır makinası su bağlantı yerlerine ya da bahçe tipi küresel vanalara uyuyor.
Bu problemi şu şekilde aştım, sizlerin de paylaşımına sunarım. Öncelikle nalburdan iki tarafıda 3/4 erkek yivli aparat aldım, daha sonra bu aparatın bir ucunu tornacıda musluk bataryasına uyacak şekilde işlettim.
Sonuç olumlu, toplam maliyet, parça 4 tl, tornacıya seftelik 10 tl olmak üzere 14 tl tuttu. Tornacıya giderken lavabo bataryasının ucundaki perlatör ucunu götürmek, ustanın parçayı işlenecek kısmı uydurmasını ve ölçü almasını kolaylaştıracaktır.
Hepinize kolay gelsin! Afiyet olsun!

4 Beğeni

duş başlığını söküp hortumun ucuna takabilir miyiz acaba? sanki yakın gibi boyutları.

Duş başlığı çapı daha farklı.
Alacağınız nipel 4/3( blast çapı ) e 1/2 ( duş başı çapı ) olmalı.

1 Beğeni

Mutfak bataryası için nipel ölçüleri nedir, bilginiz var mı?

Ölçüler bataryadan bataryaya değişiyor ve standart bir aparat bulamamamızın sebebi de bu. Yanlış hatırlamıyorsam benim musluğuma yaptırdığım aparatın musluk tarafı metrik 1/22 idi. En güzeli tornacıya gidip musluğunuzun perlatörüne göre ölçü aldırıp parça yaptırmak.