Bock 8. Gün fotoğrafı

(Can Boylu) #1

Merhaba. Bock kiti 1 kg şeker ile kurdum. Ortalama 16 derecede 8.günde gaz çıkışı durdu ve açıp baktım görüntü bu şekildeydi. Kokusu hafif sirkemsi geldi fakat bira kokusu da mevcuttu, tadı hafif asitli gibiydi pek bock aroması yoktu. 14. günde şişelemeyi düşünüyorum. Sizce normal midir

(Durul Güven) #2

Normal görünüyor ama kapağı çok açmamaya çalışın,tabikki hidrometre ölçümleriyle fermantasyon n bitişini anladığınız an şişeleyebilirsiniz,hidrometre yoksa 16 derecelerdeki fermentasyonu 3 haftada şişelemeniz daha doğru olur

(Can Boylu) #3

peki teşekkür ediyorum. hidrometre yok ve ilk kit

(ali can) #4

:slight_smile: Çoğu kişi ilk kitini hidrometre olmadan yaptı -yine de açıp bakmamak lazım.

Biraz erken olacak ama afiyet olsun şimdiden.

(orhan) #5

bende bock kitini kurdum 2. kitim 7 gün sonra hava çıkışı durdu ilk og 1042 olçtum 7. günün sonunda 1004 olçum yaptım ama akitsizlikten pek umursamadım su anda hava çıkısı hala devam ediyor toplam 11 gün oldu acaba hidrometre yanlış mı olcüyor 1004 ten nasıl havaçıkısı 4 gündür devam ediyor anlamadım 3 gün sonra tekrar olcüm yapacagım

(Durul Güven) #6

Şıranın içindeki sıkışmış CO2 olabilir çıkan,aldığınız ölçüm aynı çıkarsa şişeleyin